captcha

Jūsų klausimas priimtas

B. McFerrino kelio pradžia – prie pianino

Bobby McFerrinas pirmasis pademonstravo visiškai naujas žmogaus balso galimybes, o savo interpretacijos laisve pavergė viso pasaulio melomanus.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Bobby McFerrinas pirmasis pademonstravo visiškai naujas žmogaus balso galimybes, o savo interpretacijos laisve pavergė viso pasaulio melomanus.

B. McFerrinas gimė muzikų šeimoje – abu jo tėvai yra profesionalūs dainininkai. Muzikanto tėvas Robertas McFerrinas vyresnysis buvo operos dainininkas, baritonas, kuris Amerikos muzikos istorijoje suvaidino itin svarbų vaidmenį. Jis yra pirmasis afroamerikietis, dainavęs viename garsiausių pasaulio operos teatrų – Niujorko operoje „Metropolitan“.

B. McFerrino mama Sara McFerrin taip pat buvo operos dainininkė ir vokalo profesorė. Taigi muzikinį išsilavinimą B. McFerrinas gavo jau vaikystėje – nuo šešerių metų jis mokėsi sudėtingos muzikos harmonijos disciplinos.

Galbūt nedaugelis žino bene svarbiausią  B. McFerrino muzikinio kelio pradžią: būsimasis dainininkas iš pradžių aukštojoje mokykloje studijavo fortepijoną. Paskutiniais metais jis netgi metė šias studijas dėl dažnų gastrolių su įvairiausiomis grupėmis, kur jis buvo pianistas.

Tačiau 1977 metais jam visiškai staiga ir netikėtai į galvą atėjo mintis: „Kodėl gi aš nedainuoju?“ Pasak B. McFerrino, tiesiog taip ir buvo – jis pagalvojo ir iškart pradėjo veikti, t.y. dainuoti. B. McFerrinas tuoj pat atrado turįs neįtikėtino diapazono – net keturių oktavų – balsą, jis taip pat atradinėjo bei tobulino įvairias vokalo technikas, grandininį kvėpavimą, gebėjimą tobulai imituoti daugybę muzikos instrumentų ir kitokių garsų.

1989 metais jo įrašas „Don`t Worry, be Happy“ pelnė net tris „Grammy“ apdovanojimus: metų dainos, metų įrašo ir metų geriausio atlikėjo (vyriško balso) kategorijose.

Birželio 13 d. B. McFerrinas su visa savo grupe koncertuos Vilniuje – koncertas „Siemens“ arenoje bus vienintelis legendinio muzikanto pasirodymas Baltijos šalyse.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...