captcha

Jūsų klausimas priimtas

Bardų festivalis „Akacijų alėja“ žada daugybę mielų staigmenų

Dvyliktą kartą visus dainuojamosios poezijos gerbėjus šeštadienį subursiantis tradicinis bardų festivalis „Akacijų alėja“ Kauno rajono kurortiniame Kulautuvos miestelyje žada ir staigmenų. Pirmadienį pirmieji apie jas sužinojo į spaudos konferenciją susirinkę žurnalistai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Dvyliktą kartą visus dainuojamosios poezijos gerbėjus šeštadienį subursiantis tradicinis bardų festivalis „Akacijų alėja“ Kauno rajono kurortiniame Kulautuvos miestelyje žada ir staigmenų. Pirmadienį pirmieji apie jas sužinojo į spaudos konferenciją susirinkę žurnalistai.

Festivalio dieną bus paskelbta ir apie „Akacijų alėjos“ steigiamą muzikinės šlovės muziejų, kurio pirmuoju eksponatu taps dainojamosios poezijos signataro Vytauto Kernagio rankraštis. Šį eksponatą „Akacijų alėjos“ gerbėjai galės išvysti „Akacijų“ krautuvėlėje. Pirmasis prieš ketverius metus įsteigtas „Akacijų“ ordinas (Nr. 001) buvo skirtas V. Kernagiui ir įteiktas jo šeimai.

„Vytautas Kernagis buvo pirmasis žmogus, užlipęs į sceną ir pasakęs, kad tai – dainuojamoji poezija. Todėl labai džiugu, kad pirmasis muziejaus eksponatas ir bus iš Vytauto Kernagio archyvo“ – sakė vienas iš festivalio rengėjų Virgis Stakėnas.

Ilgai galvota, koks turėtų būti šio iki šiol nematerealizuoto muziejaus eksponatas. „Nusprendžiau, kad Vytauto Kernagio rankraštis su natomis eilėraščiui iš Dalios Saukaitytės knygos „Rugpjūčio žemuogės“ puikiai tiks“, – sakė V. Kernagis jaunesnysis.

Spaudos konferencijoje pranešta, jog didėjant „Akacijų alėjos“ festivalio gerbėjų ratui, nuspręsta sceną perkelti į kitą – nepalyginamai erdvesnę – vietą. Scena stovės puikiai įrengtame parke, – kitapus Akacijų alėjos. Kalbėdamas apie naujosios vietos privalumus, festivalio direktorius, viešosios įstaigos „Combo concert“ direktorius Arūnas Eitutis pabrėžė, kad didės vaikams skirta zona, žiūrovams bus patogiau prieiti prie „Akacijų“ krautuvėlės, prekybininkų, bus paprasčiau judėti.

„Mes artėjame prie Nemuno. Tai pusiaukelė tarp to, kur buvome, ir upės. Taip dėkingiau atsiskleis mūsų žanro specifika, kurią atspindi žodžiai „sielos piknikas dainuojamajai muzikai su giliais tekstais“, – sakė festivalio prodiuseris V. Stakėnas.

Anot organizatorių atstovės Indrės Sekevičienės, šiemet bardų festivalis žada ne vieną staigmeną. Kai kuriuos į sceną lipsiančius pastaruoju metu apdovanojimų laimėjusius atlikėjus vėl, kaip ir ankstesniuose festivaliuose, dainuojamosios poezijos gerbėjai pamatys kitame amplua. Tarp jų bus ne tik lietuvių, bet ir iš užsienio atvykusių, įdomias istorijas scenoje ketinančių pasakoti atlikėjų. Festivalis bus jau nebe trijų, o keturių dalių. Pirmoje, Įžangos koncerte, dalyvaus „Mažosios akacijos“ atrankos konkurso, respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso, V. Kernagio konkursų laureatai. Į sceną lips ir „Akacijų žiedo“ nominaciją pelniusi jaunoji dainė. Iš viso čia pasirodys 9 jaunieji bardai, atliksiantys po dvi dainas.

Antroje dalyje vyks „Žmogaus orkestro“ („One Man Band“) pasirodymai. Čia dalyvaus iš Italijos atvykęs lūpinis armonikierius Leno Landinis, grojęs prestižiniame San Remo festivalyje. Iš lietuvaičių – multiinstrumentalistas, grupės „Saulės broliai“ lyderis Saulius Petreikis.

Tradicinėje dalyje – Didžiajame koncerte – pasirodys žinomi meistrai: folk muzikos generolų duetas – reprezentacinių Užatlantės klubų senbuviai MUSTARD'S RETREAT (JAV), vokalistė, fleitistė, Birštono džiazo festivalio laureatė Neda ir aktorius, režisierius, „Aktorių trio“ narys, pamėgtų dainų autorius Olegas, aktorius, legendinis „Keistuolis“ Andrius Kaniava, dainų autorius ir atlikėjas, vienas iš Lietuvos dainuojamosios poezijos signatarų V. Stakėnas, teatro ir kino aktorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, legendinio Jaunimo teatro dešimtuko narys Vidas Petkevičius, aktorius ir režisierius, grupių „Stipriai kitaip“ bei „Suicide DJs“ įkūrėjas. Jo vadovaujamas teatro judėjimas „No theatre“ įvertintas keturiais „Auksiniais scenos kryžiais“, pripažintas „Metų teatro reiškiniu“ Vidas Bareikis ir kiti.

„Užbaigos“ koncertas į dainuojamąją poeziją žvilgtels kitu kampu ir po 7 valandų ant žolės leis žiūrovams pritarti artistams ar net pajudėti. Čia pasirodys televizijos projekto „Chorų karai“ nugalėtojas Kauno rajono choras „Božolė“.

Bardų festivalį „Akacijų alėja“ organizuoja Kauno rajono savivaldybė ir VšĮ „Combo concert“. Renginys nemokamas. Į festivalį tūkstančiai dainuojamosios poezijos gerbėjų trauks ne tik dviračiais, automobiliais, autobusais, bet ir plauks laivu ar net skris lėktuvu.

„Iš S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo Aleksote lėktuvas skris į Kulautuvą. Visi norintys galės paskraidyti ir pačioje Kulautuvoje - per 10 skrydžio minučių bus galima pasigrožėti panemunės vaizdais, nuskristi iki Vilkijos ir atgal. Labai įdomu pažiūrėti į „Akacijų alėją“ ir visus susirinkusius iš viršaus“, – pasakojo lėktuvo pilotas Gintautas Platūkis.

Kauno senamiestyje, nuo Vytauto bažnyčios žemyn upe į Kulautuvos pušyną plukdys laivas „Tolstojus“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...