captcha

Jūsų klausimas priimtas

2017-aisiais Europos kultūros sostinės bus Orhusas ir Pafas

Europos Sąjungos (ES) švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų taryboje kultūros ministrai pabrėžė kultūros vaidmenį ES išorės santykiuose.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Europos Sąjungos (ES) švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų taryboje kultūros ministrai pabrėžė kultūros vaidmenį ES išorės santykiuose.

Pagrindinės ES kultūros ministrų diskusijos vyko dėl kultūros, kaip „švelniosios politikos priemonės“ naudojimo šalių užsienio partnerystei ir dialogui vystyti.

Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis pabrėžė, kad kultūra yra gyvybiškai svarbus elementas plėtojant ES bendradarbiavimą su didžiosiomis pasaulio ekonomikomis, tokiomis kaip Kinija, Indija, Brazilija ir kt., tačiau akcentavo, kad Lietuvai labai svarbi partnerystė su kaimyninėmis šalimis.

„Lietuvai itin aktualus bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis. Ši veikla yra svarbi stiprinant demokratinius procesus mūsų kaimyninėse valstybėse ir skatinant aktyvų pilietiškumą“, – sakė Š. Birutis.

Ministras atkreipė kolegų dėmesį, kad kultūra nėra ir neturėtų būti tik instrumentas politiniams ir ekonominiams tikslams siekti.

„Privalome išsaugoti kultūros sektoriaus savarankiškumą, nes tik tokiu būdu galėsime pasiekti tarpusavio pasitikėjimą ir užmegzti ilgalaikius santykius. Toks neinstrumentinis požiūris turės teigiamos įtakos ir kitoms išorės santykių sritims, tokioms kaip žmogaus teisės, intelektinės nuosavybės apsauga, prekyba, tvari raida ir saugumas“, – Taryboje pabrėžė ministras.

Kultūros ministrai Taryboje taip pat priėmė sprendimą Europos kultūros sostinėmis 2017 m. skirti Danijos miestą Orhusą ir Kipro miestą Pafą, o 2018 m. – Maltos sostinę Valetą.

Ministrai posėdyje patvirtino ir ES Tarybos bendrąjį požiūrį dėl naujos kartos Europos Sąjungos kultūros sostinių programos 2020–2033 m., kurią numatoma baigti derinti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

ES kultūros ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie iškylančias išmaniosios televizijos problemas, aptarė kultūrų įvairovės aspektus transatlantinio bendradarbiavimo kontekste.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close