captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jūros šventė 2017: „Menų zonos“ projektai ir speciali „Kino pavasario“ programa

Pašėlę koncertai, „Kino pavasario“ filmai, susitikimai su filmų režisieriais, kūrybinės dirbtuvės, dizaino, fotografijos ir dailės parodos, keliaujanti biblioteka bei didžiausio Lietuvoje fotoaparato, į kurio vidų galima įeiti, atidarymas. Tokia programa numatoma Jūros šventės metu, liepos 28–30 d.
„Balkumbia“, pranešimo spaudai autorių nuotr.
„Balkumbia“, pranešimo spaudai autorių nuotr.

Organizatoriai pranešime spaudai pateikia veiklų šventėje sąrašą.

Koncertai:

„Balkumbia“ – pusę pasaulio scenų koncertavusi grupė iš Katalonijos sostinės Barselonos, kurios pagrindinė vokalistė klaipėdietė Ugnė Danielė Reikalaitė dainuoja septyniomis kalbomis. Neįtikėtina merginos sėkmės istorija žavi ir įkvepia. Kažkada iškeliavusi su 200 eurų kišenėje laimės ieškoti, ji grįžta į Lietuvą, kaip išgarsėjusios Ispanijoje kumbios ir balkanų muzikos grupės pagrindinė vokalistė. Nuoširdus internacionalinis kolektyvas keri savo karštais ir emocingais pasirodymais. Tai pirmas jų koncertas Lietuvoje.

„Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“  – Lietuviško roko legenda bei improvizacinės beprotybės meistrai vėl džiugina klausytojus savo pasirodymais. Kiekvienas jų koncertas tai neeilinė patirtis tiek klausytojui, tiek žiūrovui.  Jie scenoje gali daryti, bet ką. Bet svarbiausia išlikti savimi. Kokie jie ir yra jau 30 metų Lietuvos roko scenoje.

„Abudu“ – neseniai išleidę savo debiutinį albumą „Akys žvyro pilnos“ grupė surengė turą po didžiuosius Lietuvos miestus. Savo pasirodymais penki vaikinai iš Vilniaus pakėlė savo kartelę ir užtikrintai tampa vieni iš lyderiaujančių Lietuvos jaunojo roko padangėje. Neįtikėtina energija ir šėlsmas kartu su klausytojais. Vieningas kolektyvas kiekviena kartą groja taip, lyg tai būtų paskutinis jų koncertas gyvenime.

„Pinigautojai“ – Gytis ir Šimelionis ir Donatas Želvys seniau darę pasirodymus gatvėse minios apsuptyje keliasi į didesnes scenas. Tačiau intymus ir šmaikštus bendravimas su žiūrovais niekur nedingo. Tai sprogstantis pasirodymas, kurį sudaro dainos, aktorystė bei improvizacija. Čia net ir didžiausias paniurėlis atsistos nuo kėdės ir dainuos kartu su šiuo nekontroliuojamu duetu.

„Abii“ – prieš gerus metus sugroję pirmąjį koncertą, jie laimėjo jaunų grupių konkursą „Garažas‘16“, o vėliau ir dar vieną – „Galapagai music challenge“. Retai Lietuvos muzikos scenoje galima išvysti tokį stiprų jaunos grupės startą, tačiau grupė „Abii“ nežada sustoti. Estetiški muzikos ir išvaizdos prasme grupė prikausto dėmesį savo skambesiu. Tie kas išgirsta juos pirmą kartą visada būna maloniai nustebinti.

„Poezijos medžiotojai“ – nuoširdus kolektyvas, kurie pavergia savo paprastumu. Jų kūrybos pagrindą sudaro grupės lyderio kuriami tekstai ir eilėraščiai. Kolektyvo bendro darbo rezultatas – originali muzika, neužstrigusi vienos rūšies stiliaus rėmuose. Grupė savo kūrybą įvardija kaip muzikinę poeziją, nes tekstas yra dažniau deklamuojamas nei išdainuojamas.

„Tribe“ – jau koncertavę viena iš savo pirmųjų koncertų „Menų zonoje“ grupė „Tribe“ sulaukė šilto palaikymo. Lengvo roko ir džiazo mišinys nuteikia lengvai ir žaismingai. 

Fotografijos dirbtuvės ir laboratorija „Menų zonoje“

Jūros šventės metu fotomenininkas Artūras Šeštokas vykdys ambrotipijų (šlapio kolodijaus procesas) fotografavimo veiklą. Tai magiškas XIX amžiaus fotografijos procesas. Pamirškite asmenukes, kurias pasidaryti taip lengva, kad jos tampa nebereikšmingos. Tai unikali patirtis tiek fotografuojančiam, nes rezultatas niekada nebūna toks pat, tiek besifotografuojančiam, nes procesas trunka iki penkiolikos minučių.

Didžiausio Lietuvoje fotoaparato atidarymas

Vienas iš „Menų zonos“ konteinerių Jūros šventės metu bus paverstas didžiuliu fotoaparatu arba Camera Obscura. Tai – optinis įrenginys, naudotas dailininkų ir turėjęs įtakos fotografijos atsiradimui. pro mažą skylutę įsiskverbianti šviesa ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą vaizdą. Taip buvo atrastas fotografavimo būdas. Šiais laikais šia technika fotografai naudojasi tik dėl smalsumo, noro sukurti ypatingas meniškas nuotraukas. Jie gaminasi kameras iš kavos, arbatos, tabako dėžučių ar kitokių dėžių. Dėžėje pragręžiama skylutė, o į dėžės vidų dedama šviesai jautri medžiaga. Fotografuojant šiuo būdu vaizdas gali būti fiksuojamas (eksponuojamas) labai ilgai: minutę, valandą ar net parą. Visa šią optinę iliuziją galėsite pamatyti savo akimis įžengę į didžiausio Lietuvoje fotoaparato vidų.

„Kino pavasario“ programa

„Menų zonos“ gretas papildys ir didžiausias Lietuvoje kino festivalis – „Kino pavasaris“ su specialia, Jūros šventei skirta programa. Per daugiau nei dvidešimt metų jis tapo šalies kultūrai ypač įtakingu ir labiausiai lankomu renginiu. Šiųmetinis „Kino Pavasaris“ Jūros šventės renginius pradės jau ketvirtadienį, liepos 27-ąją.

Tris Jūros šventės vakarus nuo 22.00 iki 2.00 val., „Kino pavasario“ gerbėjų laukia kruopščiai atrinkti trumpametražiai filmai, įspūdingiausios kūribiškumo festivalio „Kanų Liūtai“ reklamos, pašnekesiai ir susitikimai su įdomiais filmų kūrėjais. „Kino pavasario“ programoje – filmas „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys), „Motinos diena“ (rež. Kamile Milasiute), „Kupranugaris“ (rež. Laurynas Bareisa), „Kalnai kalnai“ (rež. Marija Stonyte). „Gyvenimas yra gražus ir niekada nesibaigia“ (rež. Saulė Bliuvaitė), „Po mirties, prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas), „Budėjimas“ (rež. Karolis Kaupinis).

Parodos

Tapybos, grafikos ir iliustracijos meno grupinės parodos 

„Meno Tona“ – ironiškas pavadinimas kaip ir meno kvadratūra arba meno laipsniai. Eklektišką ekspozicijos sudėtį bei formą pasufleravo pats gyvenimas tarp skirtingu kūrėjų, bendravimas, o dažnai ir kūrybinio proceso stebėjimas. Parodos dalyviai: Raminta Juozapavičiūtė (aka Maivyda), Arminas Stanulevičius (aka Spooky), Laura Žaliauskaitė, Augustas Lopas, Andrius Makarevičius (aka Makare), Živilė Spūdytė (aka Žvėrūna), Vaidotas Darulis, Artūras Rožkovas (aka Arce), Darius Vaičekauskas (aka KvasDesign). Parodos kuratorius Artūras Rožkovas.

Dizaino studijos

Šventės metu „Menų zonoje“ vyks „IKRA galerija Pop Up“ – mados ir meno galerijos atidarymas. Viename iš konteinerių įsikurs kūrybinio dizaino studija, kurioje savo kūrybą pristatys uostamiesčio menininkai bei jų kuriami prekiniai ženklai: „Linija Alfa“, „KOOP LARЁK“, „Beardy Graphics“.

Keliaujanti biblioteka „Menų zonoje“

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka įsikuria „Menų zonoje“ Jūros šventės metu. Čia vyks įvairūs literatūriniai užsiėmimai ir žaidimai. Praleisk laisvalaikį su knyga! Liepos 27 d., 17 val.,vyks knygos „Motociklais aplink pasaulį. Per Amerikos žemynus“ pristatymas. Dalyvaus: keliautojai Vilius Navickas ir Jolanta Navickienė, fotografas Saulius Paukštys.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...