captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno miesto muziejus ir pilis kviečia švęsti

Tarptautinę muziejų dieną ir Europos muziejų naktį kauniečius ir miesto svečius kartu švęsti kviečia Kauno miesto muziejus ir Kauno pilis. Šeštadienį čia bus organizuojami nuotaikingi renginiai.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Tarptautinę muziejų dieną ir Europos muziejų naktį kauniečius ir miesto svečius kartu švęsti kviečia Kauno miesto muziejus ir Kauno pilis. Šeštadienį čia bus organizuojami nuotaikingi renginiai.

Vidurdienį Kauno pilyje bus atidaryta atnaujinta ekspozicija „Kauno pilies istorijos mozaika“, kurioje lankytojams pristatomos parodos „Kauno pilies teismas“ ir „Prisiliesk prie XVII a. Kauno: nuo koklio iki puodo šukės“.

Kauno pilies prieigose nuo vidurdienio iki vėlyvos popietės laukiama jaunųjų lankytojų. Jiems vyks smagūs edukaciniai projektai. Bus galima pasimokyti gaminti senoviškus koklius, muzikos instrumentus bei papuošalus, pašaudyti iš lanko ar pažaisti protėvių žaidimus. Greta viso to čia dar veiks Pilies mugė. Visi norintieji galės apžiūrėti pilies gynėjų ginklus, išgirsti pasakojimų apie eksponuojamas pagoniškų dievų skulptūras, įsiamžinti gėdos sienoje arba nusifotografuoti vilkint viduramžių drabužiais.

Į pavakarę kauniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami stebėti kryžiuočių mūšio inscenizaciją. Iš Nemunu atplaukusio laivo išsilaipinę kryžiuočiai susigrums su pilies gynėjais ir virs įnirtinga kova. Vėliau šventės dalyviai stebės kryžiuočio teismo procesą ir bus egzekucijos liudininkai. Renginio vedėjas kvies lankytojus į interaktyvią ekskursiją po Kauno pilį, kur lauks riterių kostiumus vilkintys sargybiniai, viduramžių drabužiais persirengę pilies darbuotojai papasakos apie tuo metu pilyje veikusį kalėjimą, parodys teismo salę, požemį, galbūt pavyks pamatyti ir tikrą vaiduoklį! Šventinius renginius vainikuos lauko kino ekrane demonstruojamas Lietuvos kino studijoje 1972 m. sukurtas istorinis meninis filmas „Herkus Mantas“.

Tuo metu Kauno miesto muziejuje šeštadienį nuo ryto veiks kūrybinės dirbtuvės „Laikinosios sostinės mados salonas“. Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto Aprangos dizaino katedros jaunieji dizaineriai siūs 3–4 dešimtmečių stiliaus skrybėlaites, drabužius, gamins aksesuarus. Vėliau bus atidaryta paroda „Kauno ponios ir ponai: XX a. 3–4 dešimtmečių stilius“, kuri kvies persikelti į tarpukarį ir pasižvalgyti, kaip ir kuo puošėsi to meto kauniečiai.

Vakare visi norintieji galės užsukti į improvizuotą fotoateljė „Mažasis Paryžius“ ir įsiamžinti pasipuošus tarpukario aprangos detalėmis, kurias gamino kūrybinių dirbtuvių dalyviai.       

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close