captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus Brodas atgis šį savaitgalį

Daugeliui vilniečių Vilniaus Gedimino prospektas siejasi su Brodo sąvoka bei reiškiniu. Reiškiniu, iki mūsų dienų ataidinčiu iš praeito šimtmečio 8–9 dešimtmečių, kai ši pagrindinė miesto arterija buvo pilna hipiškai nusiteikusių ir gyvenančių jaunuolių.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Daugeliui vilniečių Vilniaus Gedimino prospektas siejasi su Brodo sąvoka bei reiškiniu. Reiškiniu, iki mūsų dienų ataidinčiu iš praeito šimtmečio 8–9 dešimtmečių, kai ši pagrindinė miesto arterija buvo pilna hipiškai nusiteikusių ir gyvenančių jaunuolių.

Jie skyrėsi ne tik savo išvaizda (ilgi plaukai, barzda), drabužiais (platėjančios kelnės, gelėti marškiniai), bet ir dvasia, pasižymėjusia laisve ir nerūpestingumu. Ir dar savotišku valkatavimu, kuomet svarbiau buvo ne tarnyba ir pareigos, o laisva kūrybos dvasia, noras išsikalbėti su bendraminčiais.

Panaši dvasia atgis ir šį savaitgalį, gegužės 17–18 d. Vilniaus mokytojų namų rengiamo projekto „Vilniaus Brodas gyvas“ metu. Tik šį karta visas veiksmas bus koncentruojamas Lukiškių aikštėje ir šalia jos, o visą Gedimino prospektą penktadienio popietę (nuo 15 val.) nuspalvins hipiška eisena nuo Katedros į Lukiškių aikštę.

Ženklą, kad prasideda spalvingas ir gaivus renginys, palydės pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Lukiškių aikštėje ir jos prieigose visas dvi dienas veiks senovinių automobilių paroda. Brodo skaitykloje Vilniaus A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojos pasistengs, kad būtų galima pasklaidyti minėtų dešimtmečių periodikos, paskaityti knygų bei apžiūrėti nuotraukų parodą. Taip pat veiks plokštelinė, kur bus galima įsigyti įvairių vinilo plokštelių, net kelios fotoateljė, kuriose bus galima įsiamžinti.

Lukiškių aikštės didžiojoje scenoje nuo penktadienio 17 iki 22 val. val. koncertuos įvairių kartų, įvairaus stiliaus muzikantai ir dainininkai, o taip pat šokėjai.

Šeštadienį „Vilniaus Brodas gyvas“ prasidės 12 val. Iki pat 20 val. prie V. Kernagio suoliuko skambės muzika ir dainos, atliekamos įvairių pavienių muzikantų ir grupių.

Nuo 17 val. Brodo skaitykloje prasidės prisiminimų ir poezijos valanda „Dulkių vyno išgerk už šešėlius“, skirta poeto, hipio Rimo Buroko 60-mečiui. Renginyje dalyvaus poeto žmona Silva Burokienė, bičiuliai –Kęstutis Subačius, Rimas Morkūnas, Arkadijus Vinokūras („Arkaška“), Aleksandras Jegorovas („Džyza“), Visvaldas Žalnierius („Visva“), Arūnas Kuras („Deivis“), Kristupas Petkūnas („Kristoforas“), poetas Vainius Bakas ir kt.

Finalinis šventės koncertas – „Dainos“ teatras vėl“, skirtas Vytauto Kernagio – pagrindinio Brodo ideologo – gimtadieniui prasidės 20 val. Kompozitorius Andrius Kulikauskas 14 „Dainos“ teatro dainų naujai aranžavo, jas pritaikė įvairiems atlikėjams bei instrumentinei grupei. Koncerte dalyvaus A. Kulikauskas, Indrė Dirgėlaitė, Gediminias Storpirštis, Ainis Storpirštis, Aidas Giniotis, Juozapas Liaugaudas, Martynas Enčius. Gros A. Kulikausko grupė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...