captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Poezijos pavasario“ laureatė – poetė T. Marcinkevičiūtė

49-ojo „Poezijos pavasario“ laureate tapo kaunietė poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė už eilėraščių knygą „Greitaeigis laiko liftas“, kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

49-ojo „Poezijos pavasario“ laureate tapo kaunietė poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė už eilėraščių knygą „Greitaeigis laiko liftas“, kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

T. Marcinkevičiūtė taip pat pelnė šių metų Maironio premiją ir tapo Salomėjos Nėries premijos laureate. Ąžuolo lapų vainiku laureatė pasipuoš gegužės 31-ąją Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje.

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“, sekmadienį startuojantis Vilniuje, iki birželio pradžios pažers per 120 renginių visoje Lietuvoje, taip pat Lenkijoje, Rusijoje, Airijoje ir Šveicarijoje.

Poezija skambės mokyklose, bibliotekose, kultūros namuose ir neįprastose erdvėse – parkuose, skveruose, bažnyčiose, rašytojų gimtinėse, memorialiniuose muziejuose ir kt. Šįmet nemažai renginių bus skirta Vinco Mykolaičio Putino gimimo sukakčiai paminėti.

Festivalyje laukiama poetų iš Bosnijos ir Hercegovinos, JAV, Airijos, Lenkijos, Rusijos, Olandijos, Latvijos. Svečių vakaras šįmet perkeliamas iš Europos parko į Taikomosios dailės muziejų, čia bus įteiktos ir premijos vertėjams.

„Poezijos pavasarį“ tradiciškai lydi almanachas, šįmet sutalpinęs 53 lietuvių ir užsienio poetų kūrybą. Antrus metus almanachą leidžia nebe „Vagos“ leidykla, o Lietuvos rašytojų sąjungos fondas. Kartu su almanachu išeinančioje kompaktinėje plokštelėje skamba dešimties poetų, taip pat ir laureatės T. Marcinkevičiūtės, balsai ir eilės.

Kaip ir kasmet, lis gausus „Poezijos pavasario“ premijų lietus. Šilalės rajono Dionizo Poškos premija šįmet skirta garsiam tautosakininkui, vertėjui Stasiui Skrodeniui, Vilniaus miesto mero premija už Vilniaus temos atspindžius poezijoje atiteko poetui ir fotografui Juliui Kelerui. Tradicinė Laimono Noreikos premija geriausiam skaitovui bus įteikta šiauliečiui aktoriui Sigitui Jakubauskui, o Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija už poetinį debiutą atiteks Ernestui Noreikai.

Šįmet įsteigta V. Mykolaičio-Putino premija paskirta rašytojui Stasiui Lipskiui už biografinį romaną apie V. Mykolaitį-Putiną. Vaikų poezijos premija paskirta Antanui Šimkui, o vertimų prizai už vertimus į lietuvių kalbą ir iš jos bus įteikti Mariui Burokui ir Vitalijui Asovskiui. Žadama išdalyti ir daug kitų premijų, tarp jų bus ir kauniečių įsteigta nauja premija už poezijos kritiką.

Baigiamasis tarptautinio poezijos festivalio vakaras tradiciškai suburs poetus, klausytojus ir skaitovus Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kieme.

49-asis „Poezijos pavasaris“ vyks gegužės 19 – birželio 2 d.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...