captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Lindgren atminimo premijos laureatė – iliustruotoja

Visame pasaulyje žinomos švedų rašytojos Astridos Lindgren atminimo premiją 2013 m. laimėjo iliustruotoja iš Argentinos Isol.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Visame pasaulyje žinomos švedų rašytojos Astridos Lindgren atminimo premiją 2013 m. laimėjo iliustruotoja iš Argentinos Isol.

Isol (Marisol Misenta) – iliustruotoja, tapytoja, grafikė, poetė, dainininkė ir kompozitorė – gimė 1972 m. Buenos Airėse. Isol, debiutavusi 1997 m., yra laikoma viena geriausių vaikų knygų iliustruotojų pasaulyje. Ji parašė ir iliustravo apie dešimt savo knygų bei iliustravo daugybę kitų autorių kūrinių. Laureatės kūriniai išleisti daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių.

Apdovanojimas bus įteiktas gegužės 27 dieną Stokholme vyksiančios ceremonijos metu. Jį įteiks Jos Karališkoji Didenybė Švedijos princesė Viktorija.

Astridos Lindgren atminimo premiją 2002 m. po rašytojos mirties įsteigė Švedijos vyriausybė. Dėl apdovanojimo turi teisę varžytis rašytojai, iliustruotojai, pasakotojai ir aktyviai skaitymą skatinančios organizacijos.

Tai didžiausias apdovanojimas pasaulyje už nuopelnus vaikų ir jaunimo literatūrai, kurios piniginis fondas – 5 milijonai Švedijos kronų (445 tūkst. eurų). Ši suma kasmet įteikiama vienam ar keletui laimėtojų.

Premijos pagrindinis tikslas yra skatinti pasaulio domėjimąsi vaikų ir jaunimo literatūra  bei stiprinti vaikų teises visame pasaulyje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...