Kultūra

2017.07.10 11:42

Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės garsiausio Australijos vaikų choro balsai

LRT.lt2017.07.10 11:42

Vienas geriausių pasaulyje Australijos nacionalinis vaikų choras „Gondwana Voices“ atvyksta į Lietuvą ir antradienį, 19 val. surengs pasirodymą Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, koncerte vaikai atliks ypatingo meistriškumo reikalaujančius pasaulio klasikinės muzikos kompozitorių kūrinius. 

Koncerte skambės Australijos, Indonezijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Islandijos kompozitorių dainos. „Gondwana Voices“ skiriamieji ženklai – krištolo skaidrumo garsas ir tikslus atlikimas, drąsus ir įspūdį darantis dainavimo stilius.

Choras reguliariai koncertuoja, bendradarbiauja su profesionaliais orkestrais, ansambliais ir operos muzikantais Sidnėjuje.

Chorą 1997 m. subūrė dirigentė, Sidnėjaus vaikų choro meno vadovė Lyn Williams, pakvietusi jaunus dainininkus iš visos Australijos susipažinti su bendraminčiais ir kartu ruošti pasaulinio lygio programas. Ir „Gondwana Voices“, ir Sidnėjaus vaikų choras daug keliauja po pasaulį, yra surengę koncertus Paryžiaus Dievo Motinos katedroje, Katalonijos muzikos rūmuose Barselonoje, Vestminsterio abatijoje, Šv. Pauliaus katedroje Londone, svarbiausiose Azijos koncertų salėse. 

Organizatorių nuotr.

„Gondwana Voices“ alumnai – įvairiausių žanrų ir specialybių muzikai visame pasaulyje. Jų choro patirtis daro didelę įtaką muzikinei tapatybei: jie tampa ne tik dainininkais, bet ir orkestrų muzikantais, pianistais, kompozitoriais ir dirigentais.

Šis choras – vienas iš pavyzdžių, pagal kuriuos Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su muzikos mokykla „Ugnelė“ praeitais metais sukūrė Jungtinį Lietuvos vaikų chorą, kuriame dainuoja vaikai iš visos Lietuvos muzikinio ir bendrojo lavinimo įstaigų.

Įėjimas į koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje yra nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt