captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šeštą kartą LRT renka „Kalbos grynuolį“

Šiais metais LRT vėl renka „Kalbos grynuolį“. Speciali komisija jau vertina laidų vedėjų darbą, savo nuomonę taip pat raginama reikšti ir visuomenė. Šiemet vertinami tie laidų vedėjai, kurie dirba be suflerio, improvizuoja, ekspromtu pateikia klausimus, replikuoja.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Šiais metais LRT vėl renka „Kalbos grynuolį“. Speciali komisija jau vertina laidų vedėjų darbą, savo nuomonę taip pat raginama reikšti ir visuomenė. Šiemet vertinami tie laidų vedėjai, kurie dirba be suflerio, improvizuoja, ekspromtu pateikia klausimus, replikuoja.

Komisijos ir visuomenės išrinkti „Kalbos grynuoliai“ bus paskelbti gegužės 23 d. LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Balsuoti LRT portale už vieną radijo ir vieną televizijos laidų vedėją galite čia.

Šiemet „Kalbos grynuolis“ renkamas šeštą kartą. Skelbiama, kad bus siekiama atkreipti dėmesį į vedėjo kalbos taisyklingumą, gyvumą, turtingumą, šmaikštumą ir sugebėjimą tiksliai, konkrečiai pateikti klausimus ar replikuoti.

„Kalbos grynuolių“ kalbos specialistų komisijoje – Irena Smetonienė, Irena Kruopienė ir Donatas Smalinskas.

„Kalbos grynuolio“ idėja gimė 2007 m. Buvo siekiama paminėti svarbų Lietuvos kultūrai įvykį – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – atkreipiant visuomenės dėmesį į taisyklingą viešąją kalbą.

Akcija skatinama pagarba ir domėjimasis savo kalba, atsakingumas dėl jos vartojimo viešojoje erdvėje.   

 Per  penkerius metus buvo renkami taisyklingiausi kalbantys žurnalistai, vedėjai, išskirtas tiksliausių, labiausiai įtikinamų anonsų autorius, buvo kreipiamas dėmesys į laidų pavadinimus. 2009 m. „Kalbos grynuolis“ peržengė LRT ribas, buvo klausomasi kandidatų į Lietuvos Respublikos Prezidento postą kalbų.

Iš šešių kandidatų taisyklingiausiai kalbančia pripažinta šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...