captcha

Jūsų klausimas priimtas

3 metus rekonstruotas Lietuvos jūrų muziejus atviras lankytojams

Trejus metus rekonstruotas Lietuvos jūrų muziejus vėl priima lankytojus. Darbai akvariume tebevyksta, tačiau galima apžiūrėti istorines sales, kuriose – dvi naujos ekspozicijos, ir jūrų gyvūnus išorės baseinuose.
Lietuvos jūrų muziejaus nuotr.
Lietuvos jūrų muziejaus nuotr.

Naujovės lankytojus pasitinka vos įkėlus koją: sargybinės patalpoje, kur anksčiau buvo suvenyrų parduotuvėlė, įrengta ekspozicija „Nerijos forto istorija“. Ji siekia XIX amžiaus antrąją pusę. Tuomet Kopgalyje buvo pastatyta gynybinė pajūrio tvirtovė, šiandien vadinama Nerijos fortu. Ji yra geriausiai išlikęs Prūsijos fortifikacinis statinys Lietuvos teritorijoje.

Kita nauja ekspozicija – „Jūrų katastrofos ir Lietuva“. Žadama, kad lankytojai, dėl paslaptingų garsų ir vaizdo projekcijų, patys išgyvens sudužusių jūroje būseną ir turės gelbėtis – laiku apsirengti gelbėjimosi liemenę ar išsiųsti signalą SOS.

Atnaujintuose moderniuose muziejaus lauko baseinuose vėl bus galima pamatuoti Šiaurės jūrų liūtus, ruonius, pingvinus ir net eršketus, kurie rugsėjį, baigus tvarkyti akvariumą, bus perkelti vidun.

Jūrų muziejus nuo šiol atviras bus kasdien, išskyrus pirmadieniais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...