captcha

Jūsų klausimas priimtas

Aktoriui V. Paukštei – 85-eri

Legendinis teatro ir kino aktorius Vytautas Paukštė mini 85-ąjį jubiliejų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Interviu LRT RADIJUI V. Paukštė sako, kad įdomiausias jo karjeros laikotarpis prasidėjo 1977-aisiais ir tęsėsi 20–30 metų.

„Įdomiausias laikotarpis sutapo ir teatre, ir kine – nuo 1977-ųjų: tuomet buvo Justino Marcinkevičiaus pjesių pastatymai, paraleliai ėjo ir kinas. Tai tie 20–30 metų buvo patys gražiausi ir įdomiausi“, – pasakoja aktorius.  

V. Paukštės teigimu, aktorius yra priklausomas nuo daugelio dalykų – ar kas nors parašys pjesę, ar ten jam bus vaidmuo, tačiau jis pats skųstis likimu negalįs.  

„Man likimas lėmė palankius dalykus. Aš vaidinau J. Marcinkevičiaus trilogijoje teatre. Kine taip pat turėjau malonių susitikimų su režisieriais ir Lietuvoje, ir kaimyninėse kino studijose, tad skųstis negaliu“, – sako aktorius. 

Jubiliejaus proga aktorių pasveikinusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad daugiau negu penkis dešimtmečius besitęsiančią kūrybinę V. Paukštės biografiją sudaro daugybė įsimintinų, legendinių vaidmenų, susitikimų su žiūrovais.

Pasak prezidentės, aktoriaus darbų svarbą liudija kolegų pagarba, žiūrovų meilė ir garbingi apdovanojimai.

V. Paukštė nuo 1963 m. iki dabar dirba Klaipėdos dramos teatre. Jis yra sukūręs daugiau kaip 90 vaidmenų teatre, per 50 – kine. Birželio viduryje aktorius už viso gyvenimo nuopelnus kine apdovanotas „Aukso gerve“.

Plačiau apie V. Paukštę kviečiame skaityti šiame LRT.lt straipsnyje bei pasižiūrėti aktoriui skirtą LRT KULTŪROS laidą „Legendos“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...