captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dokumentinio kino kūrėjui G. Skvarnavičiui sukanka 80 metų

Kinematografininkai 80-ojo gimtadienio proga trečiadienį sveikins vieną iš lietuviškosios kino dokumentikos pradininkų – kino režisierių ir scenaristą Gediminą Skvarnavičių.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kinematografininkai 80-ojo gimtadienio proga trečiadienį sveikins vieną iš lietuviškosios kino dokumentikos pradininkų – kino režisierių ir scenaristą Gediminą Skvarnavičių.

Jau kelios kartos Lietuvos kino profesionalų bei žiūrovų su nuostaba ir susižavėjimu žiūri G. Skvarnavičiaus „kino feljetonus“ – unikalius trumpus filmus, iš peties pliekusius sovietmečio ydas – aplaidumą, tinginystę, chamiškumą, alkoholizmą, gamybinį broką ir kt., nesvetimus ir naujiems laikams.

„Dar kartą įsitikiname: Gediminas Skvarnavičius – bene vienintelis, išdrįsdavęs į tų laikų gyvenimą pažvelgti su ironija ir net sarkazmu. Tam nepakanka vien talento, profesionalumo, reikia ir paprasčiausios žmogiškosios drąsos. Ne vien savo „kino feljetonais“ išliks kūrėjas lietuviškosios dokumentikos istorijoje. G. Skvarnavičius visada ieškojo išraiškingos formos, papildydavo savo filmus tautosaka, vaidybos elementais, žaismingai pritaikydavo muziką“, – vardija Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

Per keturiasdešimt darbo metų kine G. Skvarnavičius rašė scenarijus ne tik savo, bet ir žinomų savo kolegų – Algirdo Dausos, Viktoro Starošo, Rimtauto Šilinio – filmams, režisavo apie penkiasdešimt savųjų.

Bėga dešimtmečiai, o G. Skvarnavičiaus filmai – „Džokonda IV aukšte“ (1977), „Ko ašaroja Medėja“ (1979), „Būkit sveiki, ufonautai“ (1979), „Kiek kainuoja svaras mandagumo, don Migeli de Servantesai“ (1980), „Geležinės kaukės galas“ (1984), „Duobė“ (1987), „Vinis“ (1987), „Viešumas“ (1988), „Tarp lygių lygūs ir laisvi“ (1988) ir daugeliu kitų – nesensta.

G. Skvarnavičius yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys.

Jubiliejinis G. Skvarnavičiaus vakaras prasidės 18 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...