captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prie Kauno pilies vėl karaliaus operetė

Liepos 6–7 dienomis vienuoliktą kartą rengiamo tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ organizatoriai žada išskirtinį reginį. Senosios Kauno pilies prieigose skambės ne tik gražiausios arijos iš garsiausių operečių ir miuziklų, bet ir pirmą kartą bus parodyta premjera – operetė po atviru dangumi.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Liepos 6–7 dienomis vienuoliktą kartą rengiamo tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ organizatoriai žada išskirtinį reginį. Senosios Kauno pilies prieigose skambės ne tik gražiausios arijos iš garsiausių operečių ir miuziklų, bet ir pirmą kartą bus parodyta premjera – operetė po atviru dangumi.

ELTA primena, jog renginio išvakarėse prie pilies vyks tradicinis Pažaislio muzikos festivalio naktinis Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai skirtas istorinis spektaklis, kuris prasidės vėlų ketvirtadienio vakarą.

Vienas iš organizatorių – „Baritonų trio“ solistas, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys džiaugiasi, kad rėmėjų dėka operetės festivalio renginiai – nemokami.

Kito šio renginio idėjos autoriaus – Kauno valstybinio muzikinio teatro ir „Baritonų trio“ solisto Gedimino Maciulevičiaus nuomone, operetės festivalis profesionaliam atlikėjui – tikras iššūkis, nes jo tikslas – supažindinti žiūrovą su visais klasikinės muzikos žanrais, populiarinti klasikinę muziką ir drauge su kauniečiais atšvęsti visiems labai svarbią Valstybės dieną.

Pasiteiravus apie šių metų festivalio intrigą, G. Maciulevičius patikino, jog ji tikrai bus, ir į koncertą atėjęs žiūrovas liks maloniai nustebintas.

„Būtent šiame festivalyje karjerą pradėjo dešimtys jau pripažintų Lietuvos dainininkų, kuriems nusišypsojo laimė dainuoti šalia ryškiausių Lietuvos bei užsienio scenos grandų“, – priminė trečiasis „Baritonų trio“ narys bei festivalio organizatorius Danielius Vėbra, pabrėždamas, jog prasidėjęs antrasis festivalio dešimtmetis liudija apie šios kultūrinės šventės prasmingumą bei reikalingumą.

Tarp laukiamų festivalio svečių – E. Fentonas iš JAV, J. Mirtova iš Rusijos, Peleris Karolis (Peller Karoly), Bodi Barbara ir Sabo Davidas (Sabo David) iš Vengrijos bei daugelis kitų. Kaip ir kasmet, festivalyje grieš Rusijos bei Europos šalių jaunimo simfoninis orkestras, kuriam diriguos vyriausiasis festivalio dirigentas Julius Geniušas, dirigentai Jonas Janulevičius, Sergejus Rolduginas iš Rusijos.

Jau trečiąjį iš eilės operetės festivalį režisuojantis Kęstutis Jakštas patikino, kad su kiekvieno artisto išėjimu į sceną žiūrovas pamatys po mažą spektaklį su pradžia ir pabaiga, lydimą šviesos ir scenografijos efektų. Režisieriaus nuomone, panašių į „Operetę Kauno pilyje“ festivalių nėra ne tik Lietuvoje. Pasaulyje jų taip pat – vos vienas kitas.

K. Jakštas neslėpė, kad, organizuojant ir aptariant praėjusių metų festivalį, organizatoriams, jo rengėjams trims baritonams bei jiems talkinančiai kolegei L. Kuzmickaitei – Milašienei ir bendraminčiams tapo aišku: metas kažką kryptingai keisti. Taip kilo idėja apie vientisą spektaklį.

„Taigi liepos 7 d. išvysime pagal Tadeuszo Dobrzanskio operetę „Karaliaus ložė“ pastatytą, geriausias operetės tradicijas atspindinčio spektaklio „Karaliaus antrininkas“ premjerą. Operetės siužetas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nerūpestingai smagus. Bet po karaliaus dvaro ir fiktyvios monarchijos spindesiu slepiasi mūsų dienų gyvenimo aktualijos ir problemos, kurias patys sprendžiame kiekvieną dieną“ – sako K. Jakštas, čia pat pridurdamas, kad, be jokios abejonės, operetėje viską vainikuoja muzika, kurioje persipina paryžietiškų dainelių, seno gero Vienos valso ir ugningos Lotynų Amerikos šalių melodijos.

Išskirtinis šiemetinis operetės festivalis Kaune bus ir tuo, kad pirmą kartą jame (ir Lietuvoje) rodomą operetę po atviru dangumi bus galima išvysti taip pat nemokamai. Spektaklį diriguos Virgilijus Visockis, scenografiją sukūrė Vaidotas Jakutis, stilistė – Kotryna Daujotaitė, choreografai – Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis, chormeisterė – Rasa Vaitkevičiūtė.

Dainuos ir vaidins Gediminas Maciulevičius, Kristina Siurbytė, Raimondas Baranauskas, Tomas Ladiga, Žanas Voronovas, Raimonda Tallat–Kelpšaitė, Danielius Vėbra, Živilė Bosaitė, Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis. Dalyvaus choro ir baleto artistai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...