captcha

Jūsų klausimas priimtas

Festivalis „Šypsos lėlės ir vaikai“ pagerbs lėlininkų patriarchą V. Mazūrą

55-erių metų gyvavimo sukaktį minintis Kauno valstybinis lėlių teatras savo žiūrovams ir Kauno miestui dovanoja tradicinį tarptautinį lėlių teatrų festivalį „Šypsos lėlės ir vaikai“.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

55-erių metų gyvavimo sukaktį minintis Kauno valstybinis lėlių teatras savo žiūrovams ir Kauno miestui dovanoja tradicinį tarptautinį lėlių teatrų festivalį „Šypsos lėlės ir vaikai“.

Gegužės 16–19 dienomis vyksiančio festivalio ryškiausias akcentas bus spalvingas ir žaismingas įvairių šalių ir miestų lėlių teatrų personažų paradas. Jis žygiuos šeštadienio vidurdienį laikinosios sostinės Laisvės alėja.

Festivalį „Šypsos lėlės ir vaikai“ Kauno valstybinis lėlių teatras rengia 20-ąjį kartą – tai vienas iš seniausių ir pastoviausių valstybinių teatrų rengiamų festivalių Lietuvoje.

„Šių metų festivalis „Šypsos lėlės ir vaikai“ ypatingas dėl keleto priežasčių, – sako Kauno valstybinio lėlių teatro vadovas, festivalio organizatorius Sigitas Klibavičius. – Dar sėkmingai gyvuoja ir su teatru vaisingai bendradarbiauja pirmojo mūsų teatro spektaklio dalyviai. Tai – lėlių teatro veteranai, aktorės Irena Stankevičienė, Regina Čeponienė ir režisierius Algimantas Stankevičius. Visi jie vaidino ir dalyvavo kuriant pirmąjį mūsų teatro spektaklį „Stebuklingasis Aladino žibintas“, kurį pastatė teatro įkūrėjas Stasys Ratkevičius (1917–2010), kai teatras buvo įsikūręs Marijampolėje. Premjera įvyko 1958 m. gegužės 18 d. ir tai yra mūsų teatro gimimo diena. Ta proga beveik kiekvienais metais rengiame mūsų žiūrovams šventę ir festivalį, o Kauno miestui – dar ir lėlių ir kaukių paradą.“

Šiemet festivalio „Šypsos lėlės ir vaikai“ organizatorių užmojai, atsižvelgiant į galimybes, yra palyginti kuklūs, bet jo koncepcija – įvairialypė ir išradinga. Pirmąją festivalio dieną rengėjai į savo aikšteles kviečia saviveiklinius mokyklų lėlių teatrus, kuriuose kuria ir vaidina patys vaikai. „Moksleiviško lėlių teatro dieną“ pasirodys Šiaulių rajono Gruzdžių šeimos lėlių teatras „Abra – Kadabra“, Kauno rajono Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos lėlių teatras, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Družų vaikų lėlių teatras „Skudurinė Onutė“.

Festivalyje dalyvaus ir svečiai iš užsienio – Maskvos lėlių teatras „Tri Lika“ iš Rusijos, Latvijos valstybinis lėlių teatras iš Rygos ir Gardino apskrities lėlių teatras iš Baltarusijos. Pastarojo teatro pasirodymas bus festivalio „vinis“. Baltarusių atvežtas spektaklis suaugusiesiems „Pikų dama“ pagal Aleksandro Puškino apysaką ir Piotro Čaikovskio operą pernai Baltarusijoje pelnė keturis pagrindinius valstybinius apdovanojimus už pasiekimus teatro meno srityje. Šį spektaklį pastatė žymus lėlininkas, Gardino apskrities lėlių teatro vadovas Olegas Žiugžda. Jis nuo seno sėkmingai kuria ir Kauno lėlių teatre, čia pastatė arti dešimties vaidinimų, du iš jų – šį sezoną. Paskutinį jo darbą Kaune „Snieguolė ir septyni nykštukai“ žiūrovai taip pat išvys festivalio programoje.

Festivalį savo dalyvavimu pagerbs ir kiti Lietuvos lėlių teatrai – Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“, Klaipėdos lėlių teatras, Vilniaus „Stalo“ teatras, Vilniaus teatras „Lėlė“. Kelis ryškiausius ir naujausius savo repertuaro spektaklius festivalio programoje parodys ir Kauno valstybinis lėlių teatras.

Festivalio dalyviai pagerbs Lietuvos lėlininkų patriarchą, šių metų Nacionalinės premijos laureatą Vitalijų Mazūrą, kuris yra daug gero nuveikęs Kauno lėlininkų ir jų mažųjų žiūrovų labui.

Šių metų festivalį Kauno valstybinis lėlių teatras organizuoja drauge su Lietuvos nacionaliniu pasaulinės lėlininkų organizacijos UNIMA centru. Festivalį remia Kauno miesto savivaldybė, kiti rėmėjai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close