Kultūra

2013.05.13 15:54

„Naujajame Baltijos šokyje“ pirmą kartą pasirodys choreografė U. Dievaitytė

Margarita Alper, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2013.05.13 15:54

Savo spektaklius Vilniuje vykstančiame festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ pirmą kartą Lietuvoje pristato lietuvė šokėja ir choreografė Ugnė Dievaitytė, šiuo metu reziduojanti Ispanijoje.

Savo spektaklius Vilniuje vykstančiame festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ pirmą kartą Lietuvoje pristato lietuvė šokėja ir choreografė Ugnė Dievaitytė, šiuo metu reziduojanti Ispanijoje.

Madride porą metų gyvenanti šokėja ir choreografė U. Dievaitytė sako Ispanijoje atsidūrusi atsitiktinai – keliavo ir nusprendė pasilikti. Mokėsi ispanų kalbos ir ieškojo kontaktų su šokio bendruomene, lankė pamokas šokių mokyklose. Pernai ji susipažino su panašaus likimo brazile Poliana Lima. Iš pažinties gimė bendras spektaklis „It stebėtum debesis“.

„Su Poliana susipažinau improvizacijos seminare – nuėjome į kavinę ir atradome, kad mums abiem labai patinka dirbti su galva. Tai buvo vasara. Ir iš paprasčiausios fizinės idėjos gimė duetas“, – pasakojo U. Dievaitytė.

Choreografė U. Dievaitytė taip pat studijavo psichologiją, turi klinikinės psichologijos magistro laipsnį. Jos scenos partnerė brazilė P. Lima šokio mokėsi San Paulo trupėse, dalyvavo šokio mokyklų meistriškumo kursuose Kuboje, Niujorke.

Tiek U. Dievaitytė, tiek P. Lima už savo choreografiją ne kartą pelnė apdovanojimų.

„Brazilijoje baigiau šiuolaikinio šokio studijas ir sociologijos mokslus. Jaučiausi ten lyg uždarame rate, neturėjau kur ir kaip savęs išreikšti. Tada išvažiavau aplankyti savo sesers, kuri gyvena Madride. Ir pasilikau, vaikščiojau po šokio seminarus, o 2011 m. sukūriau savo pirmą choreografinį solo spektaklį „Pagalys ratuose“. Įgijau scenos menų magistrą, vėliau susipažinau su Ugne ir sukūrėm duetą“, – mena choreografė P. Lima.

Penktadienį Menų spaustuvėje choreografės pristatys bendrą darbą – duetą „It stebėtum debesis“ ir savo solines kompozicijas „Pagalys ratuose“ ir „Nekviesta būtybė“. Už bendrą choreografinį darbą, kurį šoks penktadienį Vilniuje, prieš kelias dienas apdovanotos Madride vykusiame šokio konkurse už geriausią adaptaciją erdvėje.