captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rengiami K. Kavafio skaitymai lietuvių kalba

2013 m. visame pasaulyje minima K. Kavafio 150-ųjų gimimo metinių sukaktis – ji taip pat įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą.
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato nuotr.
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato nuotr.

2013 m. visame pasaulyje minima K. Kavafio 150-ųjų gimimo metinių sukaktis – ji taip pat įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą.

Konstantinas Kavafis (1863–1933) – vienas iš žinomiausių XX a. graikų poetų. Jo poezija buvo pripažinta tik po mirties, 1935 m. išspausdinus pirmąją jo kūrybos antologiją.  K. Kavafis buvo estetas perfekcionistas. Kaip pažymi literatūrologai, jis pasižymėjo puikia istoriniais vaizdiniais grįsta vaizduote, įtaigumu, minties skvarbumu, įžvalgumu, intelektualumu, savitomis metaforomis.

Pagrindinės poeto eilėraščių temos buvo likimas, tobulybės ir realybės priešprieša, menas ir politika. Poeto kūryboje yra meilės lyrikos.

Anot literatūros kritikų, K. Kavafis ne tik pasuko graikų poeziją nauja kryptimi, bet ir nužymėjo naujas pasaulio šiuolaikinės poezijos gaires. Garsaus graikų poeto kūryba kalba apie universaliąsias vertybes, ji aktuali iki šiol. Visa tai užtikrino K. Kavafiui garbingą vietą Vakarų Europos literatūros panteone.

Graikijos nacionalinė UNESCO komisija kviečia visą pasaulį paminėti šią sukaktį, skleidžiant informaciją mokykloms, universitetams ir nevyriausybinėms organizacijoms, vykdančioms švietimo, kultūros ir literatūros projektus, bei renginiais, skirtais K. Kavafio kūrybai, kur ji būtų skaitoma įvairiomis kalbomis.

Iš viso pasaulio sukaupti įrašai bus skelbiami UNESCO svetainėje.

K. Kavafio 150-ųjų gimimo metinių proga Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Lietuvos rašytojų sajunga, bendradarbiaudamos su Graikijos ambasada, kviečia ateiti ir išgirsti K. Kavafio kūrybos skaitymus lietuvių kalba, kurie vyks Rašytojų sąjungoje gegužės 14 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...