captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sidabrinės gervės 2013“ apdovanojimuose triumfavo „Aurora“

Šeštadienio vakarą į Vilniaus Teatro areną susirinko šventine nuotaika pasipuošę Lietuvos kino kūrėjai – jau šeštą kartą Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ įvertinti praėjusių metų geriausieji.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Šeštadienio vakarą į Vilniaus Teatro areną susirinko šventine nuotaika pasipuošę Lietuvos kino kūrėjai – jau šeštą kartą Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ įvertinti praėjusių metų geriausieji.

Šiemet komisijos vertinimui buvo pateikti 57 filmai: 6 ilgametražiai, 6 trumpametražiai, 7 ilgametražiai dokumentiniai, 5 trumpametražiai dokumentiniai, 6 animaciniai, 15 televizijos filmų ir 12 studentų darbų. Iš 25 atrinktų apdovanojimų nominantų 64 Lietuvos kino akademijos (LiKA) nariai balsavimu išrinko, kas šiais metais nusipelnė „Sidabrinės gervės“ statulėlių.

„Šie metai buvo savotiško sujudimo kine metai – po 20 metų laukimo atsirado nauja kino institucija Lietuvos kino centras. Turime daug vilčių. Taip pat ir lietuvių kino atsiranda daugiau – tai labai džiuginantis faktas, tačiau norėtųsi tikėtis, kad į mūsų kiną grįš didžioji ir tikroji kino ambicija. Ar mes galime tik gaminti filmus, ar ir kurti? Aš tikiu kūrybiškumu – būtent kūrybiškumo energija sustatys viską į tikrąsias vietas ir sukurs gražią opoziciją prastam skoniui, pigiam populiarumui, vienadienėms sėkmėms, – pradėdama apdovanojimų ceremoniją, mintimis dalijosi dr.Gražina Arlickaitė. – Kiekvieni metai kažką duoda ir kažką atima – šie metai buvo ne tik džiugesio ir permainų laukimo, bet ir praradimų metai. Tikiu, kad iš anapusybės į mus dabar žvelgia šelmiškos Eugenijos Pleškytės akys – atrodo, taip neseniai ji kilo į sceną atsiimti pelnytos „Auksinės gervės“. Iš ten pat į mus žvelgia gražus Eugenijos Bajorytės veidas, kurį prisimena kiekvienas, matęs filmą „Jausmai“. Mus mato ir televizijos režisierius Vytautas Dabašinskas bei linksmuolis ir šmaikštuolis Vytautas Šapranauskas. Pabūkime mintimis su jais.“

Pirmoji „Sidabrinių gervių 2013“ apdovanojimų statulėlė už metų geriausią ilgametražį dokumentinį filmą įteikta režisieriui Jokūbui Viliui-Tūrui už jo piligriminės kelionės filmą „Sapnuoju, kad einu“.

„Aš tikrai dėkoju Dievui“, – trumpai padėkojo laureatas.

Marius Jampolskis paskelbė, kad geriausiu metų trumpametražiu dokumentiniu filmu tapo režisierės Oksanos Burajos darbas „Liza, namo!“.

„Sidabrinė gervė“ už metų geriausią trumpametražinį filmą „Plaukikė“ įteikta režisierei Gabrielei Urbonaitei.

„Niekada nesitikėjau, kad dvidešimties laikysiu gervę“, – džiaugdamasi apdovanojimu, prisipažino jaunoji kino kūrėja.

Nemira Pumprickaitė pranešė, kad metų geriausiu televizijos filmu tapo režisieriaus Tomo Dainiaus Ribaičio darbas „KVDT... ateinu“. Tuo tarpu iš Roberto Dargio rankų už geriausią profesinės meistrystės darbą „Sidabrinės gervės“ statulėlė atiteko Agnei Rimkutei už kostiumų kūrybą kine.

Už geriausią metų studento darbą „Sidabrinės gervės kiaušinis“ skirtas jaunajai animacijos kūrėjai Gretai Stančiauskaitei už filmą „Užribis“. Deja, apdovanojimą atsiėmė jos dėstytojai, nes pati laureatė „jau ieško laimės svetur“.

Ilja Bereznickas paskelbė, kad metų geriausiu animaciniu filmu išrinktas Redos Bartkutės kūrinys „Kaltė“.

„Mes įsivaizduojame, kad filmą tik žiūrime, bet mes jį ir girdime. Dažnai būna, kad operatorius padaro klaidą, režisierius neišlaiko siužetinės linijos, aktorius ką nors netiksliai padaro ir vėliau montuotojas žiūri, kad nėra iš ko montuoti filmo. Tada ateiname mes – kompozitoriai, garso dizaineriai, – prieš paskelbdamas geriausio kompozitoriaus darbą, aiškino Andrius Mamontovas. – Mes parenkame tinkamą garsą, parašome už širdies griebiančią melodiją, sukuriame ypatingą atmosferą tam vaizdui, kurį jūs matote ekrane. Tada jūs sakote: „Koks nuostabus operatoriaus darbas! Kokie puikūs aktoriai vaidina! Koks nuostabus režisierius!“ O tikrasis herojus dažniausiai tyliai sėdi tamsioje kino salėje ir dažniausiai į jį niekas nekreipia dėmesio. Ši nominacija jiems yra kompensacija.“

Po įkvepiančios kalbos geriausiu metų kompozitoriumi paskelbtas filmo „Aurora“ muzikinio takelio kūrėjas Peteris Von Poehlas.

Aidas Giniotis pasidžiaugė, kad „Sidabrinių gervių“ komisija, priešingai nei „Auksinių scenos kryžių“, „rado Lietuvoje moterų aktorių“. Jis pranešė, kad pernai ryškiausią epizodinį aktorės vaidmenį sukūrė šių apdovanojimų vedėja Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė filme „Valentinas vienas“.

„Tikrai nemaniau, kad sulaukusi 40-ies dar išsirengusi vaidinsiu, – greitakalbe padėkos kalbą išbėrė aktorė. – Labai norėčiau padėkoti savo ką tik Anapilin išėjusiai močiutei, kuri mane nuo vaikystės vedžiojosi ne tik į teatrą, bet ir į kiną ir juo užkrėtė. Dėkoju Federico Fellini, kuris mane iki galo įklampino į kino magiją. Dar labai norėčiau padėkoti savo neakivaizdinei dėstytojai ir mokytojai Meryl Streep. Labai ačiū mokytojai Eglei Gabrėnaitei, mano mamai ir tėčiui bei dukrai Elenai.“

Prieš paskelbiant, kas laimėjo „Sidabrinę gervę“ už geriausią epizodinį aktoriaus vaidmenį, ceremonijos organizatoriai žiūrovus pakvietė prisiminti V.Šapranausko, kuris buvo nominuotas šioje nominacijoje, vaidmenis kine. Publika tylos minutes pagerbė visus pastaraisiais metais Anapilin išėjusius artistus.

Nuotoliniu būdu iš Prahos prie „Sidabrinių gervių“ apdovanojimų prisijungė aktorė Ingeborga Dapkūnaitė. Ji pranešė, kad geriausią epizodinį aktoriaus vaidmenį pernai sukūrė Giedrius Savickas filme „Valentinas vienas“. Už įvertinimą jis taip pat padėkojo virtualiai – iš bibliotekos Klaipėdoje. Savo šmaikščioje kalboje aktorius ypatingai dėkojo komisijai ir prisipažino, kad jau pradėjo tobulinti anglų kalbą, nes „po tokio apdovanojimo atsiveria visi keliai į didįjį kiną“.

Scenos veteranas ir aktorystės meno mokytojas Vladas Bagdonas „Sidabrinės gervės“ statulėlę įteikė geriausiai metų aktorei – ja išrinkta Jurga Jutaitė už vaidmenį filme „Aurora“.

„Esu laimingiausias žmogus, nes pirmas galėsiu nuskinti geriausios, gražiausios ir talentingiausios aktorės bučinį“, – džiaugėsi V.Bagdonas, ilgu bučiniu pasveikinęs laureatę.

Tuo tarpu Gražina Baikštytė pasveikino nominacijos „Geriausias aktoriaus vaidmuo“ laureatą Marių Jampolskį.

„Ačiū Lietuvos žemei, kurioje buvo pagamintas šis filmas, ačiū visiems tiems, kurie įtraukė mane į šį filmą ir padėjo būti tuo, kuo buvau. Labai dėkoju režisierei Kristinai – vyrui nėra nieko geriau, kaip jausti šalia savęs moters ryžtą, supratimą, pakantumą ir talentą. Esi be galo talentinga režisierė, labai tavimi tikiu – kur tu, ten ir aš, – dėkodamas sakė M.Jampolskis. – Noriu padėkoti savo būsimai žmonai Renatai, kuri mane myli ir mane gražiai aprengė. Ačiū visiems tiems,kurie man neleidžia pamiršti, kas aš esu iš tikrųjų.“

Už geriausią metų operatoriaus darbą apdovanotas filmo „Aurora“ operatorius Feliksas Abrukauskas. Dar vieną gerą žinią šio filmo kūrėjų komandai pranešė Violeta Palčinskaitė – Kristina Buožytė ir Bruno Samper apdovanoti už geriausią metų scenarijų filmui „Aurora“.

Tuo „Auroros“ pergalės šiuose apdovanojimuose nesibaigė. Geriausia metų režisiere paskelbta Kristina Buožytė. Geriausiu praėjusių metų pilnametražiu filmu komisijos sprendimu išrinkta taip pat „Aurora“.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...