captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jaunieji kūrėjai gilinosi į muziką ir garsą kine

Jau keturioliktą kartą jaunieji kino kūrėjai iš 15 Europos Sąjungos šalių bendram darbui rinkosi gražiausiame Lietuvos kampelyje – Kuršių nerijoje.

Jau keturioliktą kartą jaunieji kino kūrėjai iš 15 Europos Sąjungos šalių bendram darbui rinkosi gražiausiame Lietuvos kampelyje – Kuršių nerijoje.

Per 14 dienų trunkančias vasaros studijas pirmąją savaitę studentai dalyvauja seminaruose. Vėliau, susiskirstę į 11 tarptautinių grupių, kuria trumpus kino pasakojimus.

Šiemet studijų tema – muzika ir garsas kine. Pasak projekto vadovės, paprastai didžiausias dėmesys kine kreipiamas į vaizdą.

„Garsas ir muzika šiemet atsirado „Vasaros MEDIA studijoje“ dar ir todėl, kad Lietuvos ir muzikos teatro akademija, kuri organizuoja šį projektą, pradėjo rinkti kino kompozitorius. Tai yra labai reta kino specializacija. Nedaug Europos kino mokyklų rengia kino kompozitorius“, – teigia projekto „Vasaros MEDIA studija“ vadovė Inesa Kurklietytė.

„Pirmi metai kaip sukurtas kino kompozitorių kursas ir iš tikrųjų mes mokėmės kaip tik kompoziciją, apie kiną šiais metais kaip ir nieko neturėjom. Tai čia toks išbandymas pažinti tai“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Elena Šataitė.

Didžiajame kine garsas ir muzika kuriami specialiai konkrečiam filmui ir ne tada, kada nufilmuoti vaizdai. Kompozitorius, pasak projekto vadovės, kuriant filmą dalyvauja nuo pat pradžių.

„Garsas – tai yra nematomas menas. Tai yra tai, ko žmonės dažniausiai net nepastebi. Tačiau be garso neegzistuoja niekas nei televizijoje, nei kinuose. O padaryt gerą garsą, kad jis nekliūtų ir sudarytų tą efektą, užtrunka“, – tvirtina garso režisierius Jonas Jocys.

Vasaros studijos dalyvių sukurti trumpi filmai savaitgalį pristatomi Juodkrantėje. Geriausi darbai bus apdovanoti skulptoriaus Algio Kuzmos stiklinėmis žuvimis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...