captcha

Jūsų klausimas priimtas

U. Dievaitytė pirmąkart Lietuvoje rodo savo šokio spektaklius

Vilniuje vyksta festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Savo spektaklius pirmą kartą Lietuvoje pristato lietuvė šokėja ir choreografė Ugnė Dievaitytė, šiuo metu reziduojanti Ispanijoje.

Vilniuje vyksta festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Savo spektaklius pirmą kartą Lietuvoje pristato lietuvė šokėja ir choreografė Ugnė Dievaitytė, šiuo metu reziduojanti Ispanijoje.

Madride porą metų gyvenanti šokėja ir choreografė U. Dievaitytė sako Ispanijoje atsidūrusi atsitiktinai – keliavo ir nusprendė pasilikti. Mokėsi ispanų kalbos ir ieškojo kontaktų su šokio bendruomene, lankė pamokas šokių mokyklose. Pernai susipažino su panašaus likimo brazile Poliana Lima. Iš pažinties gimė bendras spektaklis „It stebėtum debesis“.

„Su Poliana susipažinau improvizacijos seminare. Nuėjom į kavinę ir kalbam, kad mums abiem labai patinka dirbti su galva. Ir tada sakom: kuriam gabaliuką kartu. Ir tada giminė emocinis turinys iš paprasčiausios fizinės idėjos – viską darėme su galvomis“, – pasakoja U. Dievaitytė.

U. Dievaitytė taip pat studijavo psichologiją, turi klinikinės psichologijos magistro laipsnį. Jos scenos partnerė brazilė Poliana Lima šokio mokėsi San Paulo trupėse, dalyvavo šokio mokyklų meistriškumo kursuose Kuboje, Niujorke. Tiek U. Dievaitytė, tiek P. Lima už savo choreografiją ne kartą pelnė apdovanojimų.

„Brazilijoje baigiau šiuolaikinio šokio studijas ir sociologijos mokslus. Jaučiausi ten lyg uždarame rate, neturėjau kur ir kaip savęs išreikšti. Tada išvažiavau aplankyti savo sesers, kuri gyvena Madride. Ir pasilikau, vaikščiojau po šokio seminarus, o 2011 sukūriau savo pirmą choreografinį solo spektaklį „Pagalys ratuose“. Įgijau scenos menų magistrą, vėliau susipažinau su Ugne ir sukūrėm duetą“, – pasakoja P. Lima.

Penktadienį Menų spaustuvėje choreografės pristatys bendrą darbą – duetą „It stebėtum debesis“ ir savo solines kompozicijas „Pagalys ratuose“ ir „Nekviesta būtybė“. Už bendrą choreografinį darbą, kurį šoks penktadienį Vilniuje, menininkės prieš kelias dienas apdovanotos Madride vykusiame šokio konkurse už geriausią adaptaciją erdvėje. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...