captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kinijoje atidaryta Lietuvių meno paroda

Savaitgalį Pekine atidaryta pirmoji reprezentacinė modernaus ir šiuolaikinio Lietuvos meno paroda.
M. Navako instaliacija „Rustling“. Organizatorių nuotr.
M. Navako instaliacija „Rustling“. Organizatorių nuotr.

Parodą Kinijos nacionaliniame dailės muziejuje atidarė kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson,  Lietuvos ambasadorė Kinijoje Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė. 

Tai pirmoji reprezentacinė modernaus ir šiuolaikinio Lietuvos meno paroda, pavadinta „Lietuvos menas: peizažinis mąstymas“. Parodą, bendradarbiaudamos su Kinijos nacionaliniu dailės muziejumi, surengė Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija ir Lietuvos Respublikos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje.

Parodoje pristatoma Lietuvos vizualaus meno panorama nuo XIX ir XX amžių sandūros iki šių dienų. Ekspoziciją sudaro keturios dalys: „Tapytojo akis“, „Atviros struktūros“, „Deromantizacija“ ir „Žemėlapiavimas“. Išdėstytos chronologiškai, jos apima tris Lietuvos meno istorijos laikotarpius: XX a. pradžią ir tarpukarį, pokarinį sovietmetį ir nepriklausomos Lietuvos etapą, prasidėjusį 1990 metais.

Eksponuojami žymiausi Lietuvoje ir už jos ribų dirbantys meno kūrėjai ir jų darbai – tapyba, skulptūra, fotografija, instaliacijos, videomenas. Parodoje dalyvauja menininkai Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Antanas Gudaitis,  Vytautas Kairiūkštis, Rūta Katiliūtė, Žilvinas Kempinas, Jonas Mekas, Deimantas Narkevičius, Eglė Ridikaitė, Kęstutis Zapkus, Kazimiera Zimblytė.

Šis projektas yra programos „2017-ieji – Kinijos–Rytų ir Vidurio Europos kultūros sezonas“ ir Kinijos nacionalinio dailės muziejaus tarptautinių parodų serijos „Diržas ir kelias“ dalis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...