captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvių režisieriui A. Stoniui – prestižinio tarptautinio kino festivalio apdovanojimas

Vieno ryškiausių lietuvių kino režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Moteris ir Ledynas“, pasakojantis apie lietuvių mokslininkę glaciologę, 32-ejus metus atidavusią kerinčio grožio Tuiuksu ledynui Tian Šanio kalnuose, šių metų Barselonos tarptautiniame kino festivalyje „DocsBarcelona“ laimėjo apdovanojimą konkursinėje programoje „What the Doc“.
Pranešimo autorių nuotr.
Pranešimo autorių nuotr.

Šiais metais šioje programoje nugalėtojais buvo paskelbti iškart du filmai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kartu su A. Stoniu apdovanojimą atsiėmė ir garsus lenkų režisierius Pawelas Lozinskis, programoje pristatęs filmą „Tu net neįsivaizduoji, kaip tave myliu“, kuris pasakoja apie sudėtingus motinos ir dukters santykius 

Konkursinė programa „What the Doc“ buvo skirta pristatyti radikaliausius ir inovatyviausius šiuolaikinio dokumentikos pasaulio filmus.

Be A. Stonio ir P. Lozinskio filmų, programoje rungėsi ir tokie pasaulinę šlovę jau gavę filmai,  kaip Michaelio Glavogerio „Be pavadinimo“ ir Voicecho Starono „Broliai“.

Žiuri pirmininkas, ispanų kino režisierius Isaki Lacuesta įteikdamas apdovanojimą pasakė :

„Šitie du filmai – tokie radikaliai skirtingi, jog primena mums, kad kine nėra formulių pasiekti grožį ir išmintį.“

A. Stonio filmo „Moteris ir Ledynas“ pasaulinė premjera įvyko Amsterdamo kino festivalyje IDFA. Filmas jau apkeliavo pagrindinius pasaulio kino festivalius „HotDocs“ Toronte, Kanadoje, „Visions du Reel Nyone“ Šveicarijoje, Triesto kino festivalį Italijoje, Helsinkio „Doc Point“ Suomijoje, Belgrado kino festivalį „Magnificent 7“ Serbijoje ir Hangzhou „West lake“ festivalį Kinijoje. Filmas yra pakviestas į prestižinių Krokuvos ir „Karlovy Vary“ festivalių konkursines programas.

„Kino pavasario“ kino festivalyje filmas laimėjo du garbingus apdovanojimus –tai Baltic view programos pagrindinį prizą ir Žiūrimiausio lietuviško filmo prizą.

Šių metų Sidabrinių gervių apdovanojimuose „Moteris ir Ledynas“ yra nominuotas trijose nominacijose – geriausio dokumentinio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausio kino operatoriaus.

Filmo „Moteris ir Ledynas“ stop kadras

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...