captcha

Jūsų klausimas priimtas

Eksponuojamos visos per 20 m. išleistos VDA leidyklos knygos

Vilniuje, Dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“, atidaryta knygų paroda, skirta Dailės akademijos leidyklos jubiliejui.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Vilniuje, Dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“, atidaryta knygų paroda, skirta Dailės akademijos leidyklos jubiliejui. 

Vilniaus dailės akademijos leidykla įsteigta 1993-iaisiais. Savo veiklą ji pradėjo išleisdama Stanislovo Mikulionio knygą apie Trakų Šv. Mikalojaus Vyskupo bažnyčios ir bernardinų statybos istoriją. Šiuo pirmuoju leidiniu leidykla pradėjo svarbiausią savo leidinių seriją Vilniaus dailės akademijos darbai, kurioje spausdinami moksliniai straipsniai meno istorijos ir teorijos temomis.

Iki šiol yra išleistos 67 šios serijos knygos.

Savo gyvavimo 20-metį leidykla mini paroda, kuri atidaryta Dailės akademijos dizaino ir inovacijų centre „Titanikas“. Čia eksponuojamos visos per 20 metų išleistos knygos.

„Per 20 metų išleidome apie 500 knygų. Per metus – po 25 knygas“, – skaičiavo leidyklos direktorius Marius Iršėnas.

Pasak leidyklos vadovo, pirmaisiais metais per metus būdavo išleidžiama mažiau knygų, tačiau tiražai buvo didesni.

„Pirmųjų metų tiražai buvo 3000–5000, apie tai dabar galima tik pasvajoti, nes dabar tiražas yra 300–500. Sumažėjo knygų pirkimas“, – konstatavo M. Iršėnas.

Parodoje galima apžiūrėti leidyklos leidžiamas knygas, meno albumus.

Leidykloje reikšmingą vietą užima leidiniai, supažindinantys su Lietuvos regionų, miestų ir miestelių kultūros paveldo palikimui. Kol kas daugiausia knygų skirta Žemaitijos kraštui, leidžiama ir speciali „Žemaičių praeities“ serija.

Didelė dalis Dailės akademijos leistų knygų kasmet rengiamame knygos meno konkurse pelno prizines vietas kaip gražiausios metų knygos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...