captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Varnaitė švenčia 90 m. jubiliejų

Teatro, kino ir televizijos aktorė Regina Varnaitė mini 90-ies metų jubiliejų. Šia proga ją pasveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė. 
V. Radžiūno (LRT) nuotr.
V. Radžiūno (LRT) nuotr.

Pasak šalies vadovės, kūrybinėje R. Varnaitės biografijoje yra daugybė aktorinę meistrystę ir artistinį talentą liudijančių įsimintinų vaidmenų, su kuriais užaugo ne viena šalies karta. Prezidentė pabrėžė, kad R. Varnaitės aktorystės ir kūrybos dešimtmečiai – ypatinga dovana Lietuvai, visai teatro bendruomenei ir kiekvienam žiūrovui.

Prezidentė padėkojo aktorei už Lietuvos kultūriniame gyvenime ryškiai matomus darbus, nenutrūkstantį sceninės kūrybos kelią, vaidybos įtaigumą ir nuoširdumą. Gražaus jubiliejaus proga šalies vadovė R. Varnaitei palinkėjo laimės, pilnatvės ir stiprybės.

Taip pat ją pasveikino ir premjeras Saulius Skvernelis. 

„Esate Nacionalinio Kauno dramos teatro legenda, visoje Lietuvoje žinoma ir mylima aktorė. Jūs sukūrėte ryškius ir įsimintinus vaidmenis teatro scenoje, originalius personažus garsiuose kino filmuose. Jūsų talentas visa jėga atsiskleidė ne tik komiškuose, bet ir dramatiniuose vaidmenyse“, – sakoma premjero sveikinime.

Aktorė apdovanota Lietuvos respublikine premija (1997), Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu (2000), Fortūnos statulėle už ištikimybę profesijai (2002), Kauno mero apdovanojimu „Gerumo plyta“ (2003), Santakos I-ojo laipsnio garbės ženklu (2007), Medaliu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui 20 metų „Tikime laisve“ (2010), Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu (2010), Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (2012), Kauno miesto garbės pilietės vardu (2012), Lietuvos notarų rūmų atminimo medaliu „Juozo Vilkutaičio-Keturakio medalis“ (2014).

R. Varnaitė yra sukūrusi bene 100 vaidmenų teatre ir kine. Ji gerai žinoma iš tokių Lietuvos televizijoje rodytų ir rodomų filmų kaip  „Giminės“, „Raudonmedžio rojus“, „Benjaminas Kordušas“, „Atžalos“ ir t.t.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close