captcha

Jūsų klausimas priimtas

Menininkas kviečia į nesibaigiantį žaidimą

Skulptūra, tapyba, šviesos instaliacijos – vizualiojo meno kūrėjas Jurgis Tarabilda sako, kad apsiriboti viena sritimi neįdomu. Menininkas pristato pirmąją savo personalinės kūrybos parodą, kurioje ragina nekelti klausimo „kodėl“.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Pirmojoje vizualaus meno kūrėjo J. Tarabildos solinėje kūrybos parodoje „Don`t ask why“ („Neklausk kodėl“, – liet.) pristatomi naujausi menininko kūriniai, kurie žiūrovus skatins įsitraukti į nesibaigiantį prasminį žaidimą.

„Tai yra mano asmeninės įžvalgos apie lengvai atpažįstamas žmogaus gyvenimo detales, kasdienes situacijas, kurios kūriniuose išgyvena netikėtas transformacijas ir yra pakreipiamos neįprasta, nuo realybės nutolusia linkme. Žiūrovas taip įtraukiamas į nesibaigiantį prasminį žaidimą. Estetiškiems daiktams suteikiu savo išgalvotą estetiką ir derinu tai, kas yra nerimta, tikroviška ir absurdiška“, – teigia menininkas.

Autoriui svarbus aspektas – suprantamos meninės kalbos tarp kūrinio ir žiūrovo atradimas. Savo kūriniais J. Tarabilda siekia įtraukti į žaidimą be pabaigos, kurio taisykles kiekvienas supranta pagal įgytą patirtį.

Daugiau – Audros Avižiūtės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...