captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šiauliuose atgimsta primiršti lauko žaidimai

Šiaulių  „Aušros“ muziejus miestiečiams rengia naujų erdvių. Chaimo Frenkelio vilos parke bus galima ne tik pasivaikščioti, bet ir pažaisti senovinių žaidimų, kuriuos prieš 100 metų žaidė dvarininkai ir jų svečiai.
Stop kadras
Stop kadras

Pirmiausia „Aušros“ muziejuje atsirado ekspozija – „Provincijos dvaras ir miestas“, o prabėgus kuriam laikui ji pratęsta Ch. Frenkelio vilos parke – muziejininkai baigia pagaminti lauko žaidimus – 19 a. išpopuliarėjusį  kroketą, domino, įspūdingo dydžio parko takeliais ridenamą  kauliuką, bokštą ir kitus šiandien primirštus, bet vėl populiarėjančius lauko žaidimus.

Žaidimus Ch. Frenkelio vilos parke bus galima žaisti visą vasarą. Jau rengiamos taisyklės, jos iki birželio pirmosios bus iškabintos greta žaidimų vietų. Naujovių žadama ir pačiame parke.

Secesijos stiliaus Ch. Frenkelio vila pastatyta 1908 m. Ji priklausė garsaus pramonininko Frenkelio šeimai. Čia buvo įkurta privati žydų gimnazija. Sovietmečiu buvo karo ligoninė. Atkūrus nepriklausomybę pastatas prikeltas naujam gyvenimui.

Plačiau apie atgimstančius lauko žaidimus žiūrėkite Lidijos Janauskienės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...