captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pirmoji lietuviškų džiazo temų rinktinė – ir patyrusiems muzikams

Vilniuje trečiadienį žodinėmis ir muzikinėmis improvizacijomis bus pasitikta neseniai pasirodžiusi lietuviškų džiazo temų rinktinė „Nuo bliuzo iki sutartinės. 33 Lietuvos džiazo kūrėjų temos“.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniuje trečiadienį žodinėmis ir muzikinėmis improvizacijomis bus pasitikta neseniai pasirodžiusi lietuviškų džiazo temų rinktinė „Nuo bliuzo iki sutartinės. 33 Lietuvos džiazo kūrėjų temos“.

Tai pirmasis šalies natų leidybos istorijoje lietuviškų džiazo temų rinkinys. Jį sudarė ir parengė žinoma Lietuvos džiazo istorikė, kritikė ir pedagogė, radijo laidų vedėja Jūratė Kučinskaitė. Natų leidinį ir jį palydinčią kompaktinę plokštelę Lietuvių muzikos antologijų serijoje išleido Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC). Rinkinio išleidimą iš dalies parėmė Kultūros rėmimo fondas.

Nors beveik visi Lietuvos džiazo atlikėjai kartu yra ir aktyvūs kūrėjai, išleidę į pasaulį daugybę įsimintinų džiazo kompozicijų, iki šiol jos buvo fiksuotos ir plačiau prieinamos tik garso įrašų pavidalu. Todėl didžioji dalis Lietuvos džiazo muzikų originalios kūrybos likdavo kūrėjų galvose ir jų pačių atliekamame repertuare.

Šią akivaizdžią spragą Lietuvos džiazo notografijoje ėmėsi pildyti muzikologė J. Kučinskaitė ir Muzikos informacijos ir leidybos centras, pirmajam lietuviškų džiazo temų rinkiniui atrinkę šešiolikos žinomų džiazo kūrėjų temas.

Pasak rinkinio sudarytojos J. Kučinskaitės, „siekiant leidiniui suteikti labiau edukacinį nei enciklopedinį pobūdį, temos išdėstytos augančio harmonijos, ritmikos, melodikos sudėtingumo tvarka. Daugelis jų pateikiamos džiazo rinkiniams įprastu būdu: užrašoma tik melodija ir sutartiniais ženklais žymimi ją lydintys akordai. Pateikiant temas sąmoningai atsisakyta griežtų nurodymų, kad atlikėjai būtų laisvi improvizuoti ir formuoti kūrinį pagal savo galimybes ir meistriškumo lygį.“

Kiekvieno kūrėjo temas leidinyje palydi trumpas autoriaus pristatymas dviem kalbomis, o kai kuriais atvejais ir komentaras apie autoriaus numatomą temos ar temų plėtotę. Pridedamoje kompaktinėje plokštelėje įrašytos kai kurios kompozicijos puikiai iliustruoja, kaip išradingai savo temas plėtoja leidinyje pristatomi džiazo kūrėjai ir jų kolektyvai.

Rinkinys „Nuo bliuzo iki sutartinės“ pirmiausia skirtas mokantiems ir besimokantiems džiazo muzikos, tačiau ir patyrę muzikai čia galės pasisemti įkvėpimo savitai kūrybinių idėjų plėtotei.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close