captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos pilies džiazo festivalis keliasi į kruizinių laivų terminalą

19-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis keliasi į kruizinių laivų terminalą. Pasak organizatorių, naujoji vieta geriausiai atspindi festivalio ir Klaipėdos bei Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, dvasią.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

19-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis keliasi į kruizinių laivų terminalą. Pasak organizatorių, naujoji vieta geriausiai atspindi festivalio ir Klaipėdos bei Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, dvasią.

Tradiciškai džiazo festivalis uostamiestyje vyks pirmąjį vasaros savaitgalį.

Šių metų festivalis į uostamiestį atkeliauja su naujomis idėjomis. Gerbėjus kvies nuotaikingas plakatas, kurio autoriai – dailininkas Ernestas ŽvaIgždinas ir dizaineris Georgijus Bergmanas.

Programa neturėtų nuvilti net pačių reikliausių džiazo muzikos gerbėjų. Kaip ir kasmet, festivalį papuoš pasaulinės žvaigždės: iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyksta legendinio Raye Charleso dukra Sheila. Koncertuos Italų kvartetas ir kt.

„Atvyks lūpinės armonikėlės virtuozas Jimmy Z, kuris dar groja ir saksofonu, ir fleita – ir visa tai daro labai puikiai“, – kalbėjo Klaipėdos pilies džiazo festivalio asociacijos prezidentė Inga Grubliauskienė.

Viename koncerte scenoje pasirodys net trys bigbendai – Lietuvos, Estijos ir Rusijos. To festivalyje dar nėra buvę. Beje, su Estijos bigbendu pasirodys ir Klaipėdos kelių policijos pareigūnai su automobiliais. Tai –unikalus garso, šviesos ir muzikos projektas. O pakutinę fetsivalio dieną į jį įsilies „Jaunoji džiazo banga“ – scenoje pasirodys du tūkstančiai vaikų iš visos šalies.

„Festivalis – tarsi Dainų šventė. Išskirtinumas toks, kad vaikai dainuoja džiazo kūrinius. Mes nedarome griežtos atrankos. Tiesiog vaikams yra suteikiama galimybė išbandyti kažką naujo, nes kolektyvai yra įvairūs“, – atkreipė dėmesį „Jaunosios džiazo bangos“ koordinatorė Inga Gedvilienė.

Nuo 1994-ųjų Klaipėdoje rengiamas džiazo festivalis šiemet vyks kruizinių laivų terminale. Beje, jubiliejų jis švęs tik kitąmet.

„Iš tikrųjų šiais metais džiazo festivalis vyks 20-ąjį kartą, tačiau jis yra 19-asis: po 15-ojo festivalio buvo ne 16-asis, o 15-asis su puse. Buvo toks mažas atokvėpis“, – aiškina Klaipėdos pilies džiazo festivalio įkūrėjas Vytautas Grubliauskas.

Gerbėjus į uostamiestį festivalis pakvies gegužės 31 – birželio 2 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...