captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jauni dizaineriai pristato M. K. Čiurlionio įkvėptą kostiumų kolekciją

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir jo idėjos aktualios ir artimos daugeliui šių dienų kūrėjų. Ne išimtis ir jaunoji dizainerių karta. Vilniaus dailės akademijos būsimieji dizaineriai sukūrė M. K. Čiurlionio įkvėptą kostiumų kolekciją.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

M. K. Čiurlionio darbai – ne vien muziejuje, jie mus supa kasdien – sako Vilniaus dailes akademijos Kostiumo dizaino katedros profesorė Jolanta Talaikytė. Jos mokinės sukūrė skirtingų M. K. Čiurlionio kūrybą ir asmeninio gyvenimo akimirkas atliepiančią kostiumų kolekciją. Jos pradžia – kūrybinės dirbtuvės „Aš myliu MKČ“.

„Tyrinėjome jo darbus, tapybą, gamtą, inspiracijas ir sėmėmės įkvėpimo ne tik iš paties Čiurlionio, bet ir iš jo gyvenimo, iš jo emocijų, iš jo laiškų, jo meilės Sofijai, iš jo santykio su aplinka, su amžininkais, iš jo tragiško gyvenimo“, – pasakoja J. Talaikytė.

Laisvė kūrybai, meilė M. K. Čiurlioniui ir jokių formalumų. Kiekviena dizainerė savaip šifravo žymiojo menininko darbus, matė tai, kas artima, suprantama, kas labiausiai paliečia sielą. Kostiumams kūrėjos derino skirtingus audinius, kirpimus, kiekviename darbe yra simbolinių reikšmių. Genialumas, beprotybė, ilgesys, M. K. Čiurlionio įvairiapusiškumas, meilė: tai keletas temų, susipynusių dizainerių darbuose.

Daugiau apie tai – Ievos Balsiūnaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...