captcha

Jūsų klausimas priimtas

Išrinks reikšmingiausias lietuviškas vaikų knygas

Gegužės 7-ąją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą Lietuvos istorijoje bus paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų vaikų knygų šimtukas. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga geriausiųjų sąrašą teatralizuotame renginyje pristatys vaikų literatūros kritikas dr. Kęstutis Urba kartu su gausiu būriu kultūros ir meno žmonių, rašoma pranešime spaudai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Reikšmingiausias knygas, patekusias į Lietuvos šimtmečiui skirtą sąrašą „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“, nuo praėjusių metų vasaros rinko ne tik šešiolika vaikų literatūros specialistų – internetu galėjo balsuoti visa skaitančioji bendruomenė. Iš viso atrankai buvo pateikta 500 vaikų, paauglių ir jaunimo knygų, išleistų nuo XIX a. vidurio iki šių dienų. Rinkimuose dalyvavo beveik 2000 žmonių, kurių balsus susumavus ir buvo išrinktas lietuviškų vaikų ir paauglių knygų šimtukas.

„Panašūs sąrašai yra įprasti ne vienoje aukštos kultūros šalyje, todėl svarbu, kad ruošiantis Lietuvos šimtmečiui tokį sąrašą turėsime ir mes. Jis leidžia apibendrinti lietuvių vaikų literatūros patirtį, suvokti, kokios knygos darė ir daro poveikį vaikams ir paaugliams“, – teigia projekto „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ iniciatorius dr. Kęstutis Urba.

Šimtuko pristatymas vyks 2017 m. gegužės 7 d. 12 val. 

Renginio dalyviams – suaugusiesiems ir vaikams – ne tik bus pateiktas knygų reitingas, bet ir kai kurių knygų ištraukos bus vaidinamos, deklamuojamos, dainuojamos, rodomos ekrane. Renginyje dalyvaus aktoriai Neringa Varnelytė, Lilija Žadeikytė, Gediminas Storpirštis, Vaidotas Žitkus, laidų vedėja ir etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė, „Teatriukas“ (Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas) ir jaunieji skaitovai.

Renginį organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Renginį remia Lietuvos leidėjų asociacija, jis patenka į tradicinės akcijos „Lietuva skaito“ programą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...