captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje – JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras

Lietuvoje JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras surengė du koncertus. Tarp jų atliekamų kūrinių – ir Lietuvos kompozitoriaus kūrinys.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Muzikantai ir choristai prieš tai koncertavo Estijoje ir Latvijoje.

JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras atlieka lietuvių kompozitoriaus Kazio Daugėlos kūrinį „Tėvynė šaukia“. Orkestro ir choro vadovas majoras Dwayne`as Milburnas sako, kad jų tikslas – būti JAV kultūros ambasadoriais Europoje.

„Muziką renkamės galvodami apie tai, kad kūriniai patiktų visiems, ateinantiems į koncertus. Todėl  kūriniai įvairių stilių ir žanrų. Mes savo repertuare turėsime lietuviškų kūrinių ir gali būti, kad juos grosime ir kitur. Be to,  vykdami į naują šalį visuomet išmokstame po vieną tos šalies kompozitoriaus kūrinį. Taip ir gimsta nauji repertuarai“, – tvirtina D. Milburnas.

Visagine ir Alytuje koncertavęs orkestras ir choras įsikūręs Vokietijoje, Zembacho karinėje bazėje.

„Grįžę į Vokietiją koncertuosime ten. Toliau yra numatyti koncertiniai turai Italijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose  šalyse. Taip pat koncertuosime Prancūzijoje, Pergalės dienos iškilmėse, turime daug planų“, – pasakoja D. Milburnas.

Kolektyvo nariai – profesionalūs muzikantai. Orkestras įsteigtas 1940-aisiais, choras – dviem dešimtmečiais vėliau. Orkestre – iškilmių muzikos ansamblis, džiazo ir diksilendo grupės, pučiamųjų roko grupė ir kamerinės muzikos ansamblis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...