captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno simfoninis orkestras sezoną baigs Motinos dienai skirtu koncertu

Sekmadienio vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje šventiniu koncertu, skirtu Motinos dienai, koncertų sezoną baigia Kauno miesto simfoninis orkestras.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Sekmadienio vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje šventiniu koncertu, skirtu Motinos dienai, koncertų sezoną baigia Kauno miesto simfoninis orkestras.

Klausytojams muzikantai pateiks programą, kurioje persipina jūros ir miesto gijos, per muziką išdėstomos prancūzų kompozitoriaus Claude Debussy ir lietuvių romantiko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūriniuose.

Pasak kolektyvo vadovo Algimanto Treikausko, orkestras pirmą kartą atliks šių kūrėjų inspiruotą Loretos Narvilaitės kūrinį „Atviras miestas“, skirtą simfoniniam orkestrui.

Svarbiausia žinia melomanams – prie dirigento pulto stoja Kauno publikos mėgiamas šveicarų dirigentas ir fleitistas Kasparas Zehnderis, su kuriuo orkestras jau ne vienus metus palaiko glaudžius kūrybinius ryšius Lietuvoje ir Šveicarijoje. Kartu su juo parengtą programą Kauno simfoninis orkestras pristatė šįmet festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“.

„Koncertų sezonas baigiasi, bet orkestras dar neišsiskirstys atostogų. Ir toliau intensyviai rengsimės būsimiems susitikimams su muzikos gerbėjais. Gegužę įrašinėsime rusų kompozitorių operų plokštelę su pasaulyje garsiu solistu Ildaru Abdrazakovu. Be to, sutarėme su viena amerikiečių kompanija, kad vasarą Kaune mūsų orkestras įrašinės Giuseppe Verdi operą „Simon Bokanegro“ su tais atlikėjais, kurie rugpjūčio 11 dalyvaus Pažaislio festivalio Gala koncerte“, – Eltai sakė Kauno simfoninio orkestro vadovas A. Treikauskas.

Į Kauną atvyks vienas garsiausių pasaulyje baritonų – Dmitrijus Chvorostovskis bei jo draugai, kuriuos jungia pasirodymai išskirtinėje Niujorko „Metropolitan“ operos scenoje. Tai - pasaulyje gerai žinomos operos žvaigždės – Barbara Frittoli (sopranas), Stefano Secco (tenoras) ir I. Abdrazakovas. Koncerte dalyvaus Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, diriguos amerikietis Konstantinas Orbelianas.

Pasak A. Treikausko, Pažaislio vienuolyno ansamblyje vasarą vyksiantį D. Chvorostovskio ir jo draugų koncertą galima laikyti vienu didžiausių klasikinės muzikos renginių, kada nors buvusių Lietuvoje.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...