captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno arkikatedrai – 600 metų

Sekmadienį iškilmingai minimas Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos 600 metų jubiliejus. Renginyje lankėsi ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei premjeras Algirdas Butkevičius.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Sekmadienį iškilmingai minimas Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos 600 metų jubiliejus. Renginyje lankėsi ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei premjeras Algirdas Butkevičius.

Taip pat pažymimas ir prieš 20 metų Lietuvą lankiusio popiežiaus Jono Pauliaus II vizitas. Šia proga Arkikatedroje pašventintas relikvijorius su pal. Jono Pauliaus II relikvija.

Jubiliejaus proga vidudienį vyko iškilmingos pamaldos.

Viename arkikatedros bazilikos altorių pašventintas naujai įrengtas palaimintojo Jono Pauliaus II relikvijorius.

Arkikatedros jubiliejaus iškilmėse dalyvauja ir popiežiaus ypatingasis pasiuntinys, Krokuvos arkivyskupas kardinolas, buvęs Jono Pauliaus II asmeninis sekretorius, mat arkikatedrą prieš 20 metų aplankė ir popiežius Jonas Paulius II.

Šeštadienį prie pagrindinio įėjimo atidengta atminimo lenta solidžią sukaktį mininčiai šventovei pagerbti, vyko iškilmingos pamaldos bei konferencija.

 Lankėsi ir Prezidentė bei premjeras

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sekmadienį lankėsi Kaune, kur Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje dalyvavo šv. Mišiose, skirtose arkikatedros 600 metų jubiliejui ir palaimintojo Jono Pauliaus II apsilankymo 20-mečiui, pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

Šv. Mišiose Kauno arkikatedroje bazilikoje dalyvavo Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak premjero, Kauno katedra – tai gyvo Lietuvių Tautos tikėjimo paminklas. Ši didinga šventovė, išaugusi Nemuno ir Neries santakoje, menanti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto laikus, Pirmosios Respublikos metais tapusi visos šalies religiniu centru, daugeliui žmonių buvo ir yra brangi Dievo ir žmogaus susitikimo vieta.

Ministras Pirmininkas pažymi, kad Popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymas Lietuvoje ne tik sustiprino tikėjimą, bet ir įkvėpė laisvės ir demokratijos plėtrą mūsų šalyje. Per Nepriklausomybės laikotarpį Lietuva daug pasiekė. Jau beveik dešimtmetį esame Europos Sąjungos ir NATO nariai. Nemažai darbų dar laukia. Vienas iš jų – pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai. Jono Pauliaus II žodžiai turėtų tapti viltinga gaire Lietuvai prisidedant prie vieningos ir stiprios Europos kūrimo.

Premjeras primena Jono Pauliaus II palinkėjimą, kad Lietuvos – šios kilniadvasės Tautos vaikai, siekdami pažangos, surastų šviesą ir paramą Dievo žodyje, deramai gerbtų kiekvieno žmogaus orumą, išlaikytų taiką visuomenėje ir dvasios ramybę.

Šv. Mišias kartu su Lietuvos vyskupais ir kunigais aukojo popiežiaus ypatingasis pasiuntinys, Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanislawas Dziwiszius.

Į kultūros paveldo objektų registrą įrašyta Kauno arkikatedra bazilika - didžiausias gotikos stiliaus sakralinis pastatas Lietuvoje. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose ši bažnyčia paminėta 1413 m. rašte, kuriuo Vilniaus vyskupas Mikalojus 1413 m. balandžio 22 d. suteikė jai atlaidų privilegiją. Manoma, kad šią Kaune svarbiausią parapinę bažnyčią fundavo Vytautas Didysis.

Prie Arkikatedros ir kriptoje yra palaidoti vėlyvesnių amžių vyskupai ir žymūs dvasininkai. Čia ilsisi vyskupas M. Valančius, prelatas Jonas Mačiulis-Maironis, kardinolas Vincentas Sladkevičius.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...