captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

Gegužės 1–7 dienomis Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“, rašoma pranešime spaudai. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose“ –įsikursiančio festivalio organizatoriai vienu iš pagrindinių savo tikslų įvardina norą ugdyti žmonių skonį.
Praėjusių metų renginio akimirka. BNS nuotr.
Praėjusių metų renginio akimirka. BNS nuotr.

„Dizaino savaitė“ – vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje, pirmą kartą surengtas 2006 metais. Tradiciškai pirmąją gegužės savaitę net šeši Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Telšiai ir Anykščiai – pasineria į dizainerišką fiestą, kurios metu svečiai bus kviečiami susipažinti su šalies bei užsienio dizaino lauko tendencijomis, o dalyviai – pristatyti naujausius darbus kūrybiškai ir smalsiai festivalio auditorijai.

Pagrindinius festivalio „Dizaino savaitė 2017“ renginius Kaune gegužės 1–7 dienomis šiemet vėl bus galima rasti po vienu stogu – viename įspūdingiausių Kauno tarpukario pastatų, vadinamuosiuose „Pieno centro“ rūmuose, esančiuose Laisvės alėjoje. „Pieno centro“ rūmai, anksčiau tarnavę kaip parduotuvė, užkandinė, kirpykla, biurai ir butai, 2017 metų gegužę kvies paaštrinant savo pojūčius.

„Viena iš mūsų misijų yra lavinti ar net tam tikra prasme treniruoti vartotojų skonį, jų sąmoningumą“, – sakė šių metų festivalio Kaune atstovė, Kauno technologijos universiteto Pramoninio dizaino inžinerijos studentė Rugilė Raudytė.

Festivalio „Dizaino savaitė 2017“ Kaune organizatorius Giedrius Bučas taip pat yra vienas iš „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ iniciatyvinės grupės narių, šiuolaikinės sostinės programų partneris. Kalbėdamas apie festivalį, jis džiaugėsi, jog renginys kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų, o vis didesni tikslai miesto kultūros srityje keliami ne tik projektiniame („popieriniame“) lygmenyje.

„Mes sąmoningai formuojame realius poreikius, auginame naują kartą žmonių, o kartu auga ir vietos valdžia, pastebimas vis didesnis dėmesys, geranoriškumas projektams, kurie grindžiami savanoriška veikla ir dažniausiai neneša jokio pelno. Sąmoningumą pamatuoti sunku, bet galėčiau patvirtinti, kad viskas juda labai gera linkme“, – pozityvumo nestokojo G. Bučas.

Šiais metais festivalio metu Kaune pamatyti ir pajusti išties bus ką – nuo konceptualių išmaniųjų platformų dizaino projektų iki interjero dizaino studentų baigiamųjų darbų, nuo interaktyvios betono ekspozicijos iki tyliai snaudžiančių, jau kažkur matytų daiktų, nuo lietuviško maisto tapatybės kvapo iki garsių žmonių hologramų ir minčių apie tapatybę. Ir ne tik Lietuvos, o ir Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos.

Visa tai – kūrėjų darbuose, meninėse instaliacijose, pojūčių kambariuose, grafikos darbuose ir visame kame, kas telpa tokioje svetingoje sąvokoje dizainas. Ir nors daiktus vis rečiau kala vinimis, bet Kaune galima išskirti šias, be kurių sunku įsivaizduoti didžiausią dizaino festivalį Lietuvoje: įspūdingi pojūčių kambariai „Pienocentro“ rūmuose; pristatymai, seminarai ir parodos interjero salonuose mieste bei dizaino specialybių mokyklose; specialus festivalio meniu miesto baruose ir kavinėse; ypatingais festivalio akcentais pasipuošę jaunųjų dizainerių darbus eksponuojančios vitrinos miesto centre; lietuviškų prekių ženklų mados mugė „KODAS | 477“.

Daugiau informacijos apie festivalį bei išsami renginių programa – čia.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close