captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kolektyvas „Polėkis“ švenčia savo 50 metų sukaktį

Šiemet klasikinio ir šiuolaikinio šokio kolektyvas „Polėkis“ švenčia savo 50 metų sukaktį. Šis kolektyvas, vadovaujamas balerinos ir choreografės Elenos Juodišienės buvo pirmasis laiptelis šimtams profesionalių šokėjų.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

„Tiek metų dirbu tik dėl meilės baletui ir teatrui“, – sako E. Juodišienė, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre dirbanti jau 65-ą sezoną. Ji – kolektyvo „Polėkis“ įkūrėja, šokio pedagogė. Viskas prasidėjo Kauno muzikiniame teatre, kai E. Juodišienė dar buvo visai maža mergaitė.

„Kai pamačiau „Miegančiąją gražuolę“, išėjau ir pasakiau: viskas, aš privalau būt balerina. Nors aš tada dar buvau maža, tėveliai prieštaravo, bet aš vis tiek vogčiom ėjau, mokiausi, ir dabar esu teatre“, – sako šokio pedagogė, kolektyvo „Polėkis“ įkūrėja.

Nuo mažų dienų E. Juodišienė šokio mokėsi Kaune pas Jadvygą Jovaišaitę-Olekienę ir kitus mokytojus. Paskutiniaisiais baleto studijos metais persikėlė į Vilnių pas pedagogę Klavdiją Salnikovą, teigia įsitikinusi, kad Vilniuje šokėjams buvo keliami gerokai aukštesni reikalavimai. „Polėkio“ vadovė prisimena nemažai iššūkių, tačiau juk galima klysti ir visko išmokti, teigia ji.

Daugiau apie šią legendinę šokėją ir choreografę – Ievos Balsiūnaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...