captcha

Jūsų klausimas priimtas

I. Linaburgytė: „Toska“ – tai dieviška muzika ir dramatiški jausmai“

„Dramatiškos aistros, permainingas likimas ir dieviška muzika“, – taip Lietuvos rusų dramos teatre nuskambėsiančią Giacomo Puccini operos „Toska“ premjerą apibūdina jos režisierė Inesa Linaburgytė.
I. Linaburgytė, organizatorių nuotr.
I. Linaburgytė, organizatorių nuotr.

„Dramatiškos aistros, permainingas likimas ir dieviška muzika“, – taip Lietuvos rusų dramos teatre nuskambėsiančią Giacomo Puccini operos „Toska“ premjerą apibūdina jos režisierė Inesa Linaburgytė.

Operos solistė I. Linaburgytė ėmėsi naujojo režisierės amplua ir pagrindinio Toskos vaidmens. Kartu su ja scenoje pasirodys žinomi Latvijos ir Rusijos atlikėjai: Maskvoje įsikūrusios „Helikono“ operos pagrindinis tenoras Vadimas Zaplechnijus (Rusija) Kavaradosio vaidmenyje ir Latvijos nacionalinės operos solistas Samsonas Izjumovas (Latvija) Skarpijos vaidmenyje.

Orkestrui diriguos Aleksandras Viliumanis iš Latvijos, ilgą laiką dirbęs Maskvos didžiajame teatre. Prie jų prisijungs šalies solistai Vytautas Bakula, Vladas Bagdonas, Jonas Sakalauskas, Algirdas Bagdonavičius ir Paulius Balčytis.

„Nuotaikos, poelgiai, vidinės būsenos ir išgyvenimai yra svarbesni nei tiksliai atkartota epocha. „Toska“ sujungia nuostabią muziką ir dramatišką istoriją. Žmogui visada yra pasirinkimo laisvė, kuo būti – Dievu ar velniu. Pasirinkdama visa galinčios nuspręsti kelią, Toska klysta ir pasirašo sau nuosprendį, nes gyvybė ir mirtis yra Dievo reikalas“, – sako Vilniaus kamerinės operos įkūrėja I. Linaburgytė.

Jos teigimu, ši mintis ir yra vienas pagrindinių atspirties taškų kuriant herojų charakterius.

„Su Vilniumi mane sieja seni kūrybiniai saitai, vertinu Lietuvos vokalo mokyklą, tad džiaugiuosi galėdamas čia grįžti ir diriguoti „Toską“. Tai ypatinga muzika – G. Puccini įtraukia ir nepaleidžia iki paskutinio takto. Muzikantai puikiai pasirengę, tad lauksime operos mėgėjų „Toskos“ premjeroje“, – tikina A. Viliumanis.

Beje, kompozitoriaus sumanymu, orkestras „Toskoje“ yra toks svarbus, kad tampa vos ne pagrindinis herojus-pasakotojas.

„Džiaugiuosi profesionaliai surinktais muzikantais ir darbu su režisiere – žinoma, tenka gludinti kuriamą vaidmenį, tačiau tai neišvengiama geram rezultatui pasiekti. Jau pirmosios repeticijos rodo puikų darbą su orkestru“, – pastebi S. Izjumovas. Įdomu, kad su I. Linaburgyte „Toskos“ pastatyme jis susitinka jau nebe pirmąkart. Tuos pačius vaidmenis jie atliko ir Latvijos nacionalinės operos „Toskoje“.

Kostiumus pastatymui kūrė dizainerė Sonata Žižienė, scenografija remiasi operos režisierės I. Linaburgytės idėja. Žiūrovų patogumui originalo kalba atliekama opera bus verčiama ir titruojama.

G. Puccini „Tosca“ premjera Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje gegužės 9 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...