captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vertėjai pagerbs D. Urbo ir „Auksinės lupos“ premijų laureates

  Vilniaus paveikslų galerijoje antradienį pagerbiamos dviejų Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos premijų laureatės.
 
Literatūros redaktoriaus premija „Auksinė lupa“ apdovanota redaktorė, vertėja Aldona Baliulienė, ELTA nuotr.
Literatūros redaktoriaus premija „Auksinė lupa“ apdovanota redaktorė, vertėja Aldona Baliulienė, ELTA nuotr.

 

Vilniaus paveikslų galerijoje antradienį pagerbiamos dviejų Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos premijų laureatės.

Dominyko Urbo premijos 2013 metų laureate tapo Olga Lempertaitė, įvertinta už sėkmingą vertimo debiutą – Etgaro Kereto knygos „Ilgintis Kisindžerio“ (Baltos lankos, 2012) vertimą. Tai pirmasis vertimas iš dabartinės hebrajų į lietuvių kalbą.

Literatūros redaktoriaus premija „Auksinė lupa“ apdovanota redaktorė, vertėja Aldona Baliulienė už ne vieną šimtą talentingai suredaguotų originaliosios ir verstinės prozos ir poezijos knygų, profesionalumą, derantį su tolerantiškumu ir plačiu požiūriu į kalbos reiškinius, aukštą literatūrinę kultūrą, pagarbą autoriams ir vertėjams.

Dominyko Urbo premija nuo 2008 metų skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui už debiutą – per pastaruosius trejus metus publikuotą profesionalų, menišką pirmą arba antrą vertimą į lietuvių kalbą. Ši premija teikiama balandžio pabaigoje, minint žymaus vertėjo, redaktoriaus ir kalbininko D. Urbo gimimo metines.

Olga Lempertaitė (g. 1986 m.), Vilniaus universitete baigusi lenkų filologijos studijas, 2004-2005 m. Maskvos valstybiniame universitete studijavo dabartinę hebrajų kalbą. Dabar gyvena Jeruzalėje (Izraelis), dirba „Yad Vashem“ – Holokausto tyrimų centre. Šių metų „Auksinės lupos“ laureatė A.  Šerniūtė-Baliulienė, 1959 m. baigusi lituanistikos studijas Vilniaus universitete, dirbo įvairiose redakcijose, net 25 metus buvo „Vagos“ leidyklos redaktorė, redagavo daugybę knygų, „Pasaulinės literatūros bibliotekos“ serijos tomus.

„Vagos“ leidyklos ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos įsteigta „Auksinės lupo“ premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros redaktoriui ar redaktorei už viso gyvenimo darbą: profesionalų redagavimą, vertėjų ir redaktorių ugdymą.

Laureatei bus įteiktas diplomas ir skulptūrėlė (skulptorius Viktoras Tunkevičius), pavadinta „Auksine lupa“, simbolizuojanti kruopštų redaktoriaus darbą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...