captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vienoje vietoje – S. Dali kūriniai iš viso pasaulio

Madride tikra puota laukia dailės mėgėjų. Karalienės Sofijos muziejuje atidaryta Salvadoro Dali kūrinių paroda, kurioje eksponuojama 200 garsiojo siurrealisto kūrinių.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Madride tikra puota laukia dailės mėgėjų. Karalienės Sofijos muziejuje atidaryta Salvadoro Dali kūrinių paroda, kurioje eksponuojama 200 garsiojo siurrealisto kūrinių.

„Atminties pastovumas“ (S. Dali) tapo vienu labiausiai atpažįstamų meno kūrinių pasaulyje. Jis taip pat eksponuojamas karalienės Sofijos muziejuje, kuriame pateikta S. Dali kūrybos restrospektyva.

„Norėjome parodyti S. Dali kūrybos turtingumą, jo įvairiapusį talentą. Žinoma, parodos pagrindas – tikrai nuostabūs paveikslai, surinkti iš viso pasaulio muziejų. Bet pridėjome ir kitas jo kūrybos sritis, pavyzdžiui, kiną“, – pasakojo parodos kuratorius Jeanas Hubert`as Martinas.

Surengti parodą kituose miestuose paskatino milžiniškas jos pasisekimas Paryžiuje: ją aplankė apie 800 tūkst. žmonių.

Katalonijoje 1904 metais gimęs S. Dali – vienų dievinamas genijus, kitų nekenčiamas patrakėlis. Parodos organizatoriai sako norėję pabrėžti S. Dali esmę, nors vargu ar įmanoma ją apibūdinti.

„Nežinau, ar kas nors galėtų keliais žodžiais apibūdinti S. Dali esmę. Jis toks prieštaringas. Paradoksas, bet tai labai sunku. Šioje parodoje norime parodyti, koks jis įvairus. Kiekvieną sykį, kai tvirtinate: „S. Dali yra toks“, atsiranda, kas paprieštarauja – ne, jis kitoks. S. Dali buvo intelektualus anarchistas“, – teigė parodos kuratorius.

Anarchistas jaunystėje, giliai prisirišęs prie gimtosios Katalonijos, vėliau pasiskelbęs monarchistu ir sulaukęs kritikos, atsigręžęs į religiją, suartėjęs su diktatoriumi F. Franko. Tai – Salvadoras Dali, kurio pareiškimai „siurrealizmas – tai aš“ nervino ne vieną, bet jo kūryba taip pat įkvėpė ne vieną.

S. Dali mirė 1989-aisiais, praėjus septyneriems metams po to, kai neteko savo mūzos ir žmonos Galos.

Paroda Madride veiks iki rugsėjo pradžios.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...