captcha

Jūsų klausimas priimtas

Viešose sostinės vietose vyks šokio akcijos

Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ artėjančios Tarptautinės šokio dienos – balandžio 29-osios proga kviečia visą savaitgalį šokti ir judėti viešose bei privačiose miesto erdvėse ar internete.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ artėjančios Tarptautinės šokio dienos – balandžio 29-osios proga kviečia visą savaitgalį šokti ir judėti viešose bei privačiose miesto erdvėse ar internete.

Šia proga festivalis „Naujasis Baltijos šokis" siūlo ne tik išreikšti savo meilę šokiui gyvai – miesto skveruose, aikštėse, troleibusuose, prekybos centruose ar daugiabučių laiptinėse, bet ir prisijungti prie mieste ar virtualioje erdvėje vyksiančių šokio akcijų, netikėtai užklupsiančių įvairiose vietose.

Šokį propaguojančios organizacijos prašo miesto gyventojus su tolerancija žvelgti į visus neįprastai šiomis dienomis mieste ar virtualioje erdvėje judėsiančius žmones, o dar geriau – prisijungti prie jų pasirinktu šokio žingsniu.

Tarptautinė šokio diena pasaulyje minima jau 31 metus, o Lietuvoje apie ją prisiminta neseniai. Šią šventę 1982 m. pasiūliusi švęsti UNESCO pasirinko balandžio 29-ąją kaip „šiuolaikinio baleto tėvo“, prancūzo Jeano Georges`o Noverre`o gimimo dieną. Paprastai tą dieną tarptautinės šokio organizacijos išplatina vienos ar kitos įžymios šokio asmenybės viešą laišką – šiemet tai yra Lin Hwai-min, garsiosios Taivano šokio trupės „Cloud Gate Dance Theatre“ įkūrėjo ir meno vadovo, kreipimasis į pasaulį.

Balandžio 29 dieną, kai visas pasaulis išeis į gatves šokio ritmu, Vilniuje triumfuos trumpo metro šokio filmų konkurso nugalėtojai. Festivalio paskelbtas trumpametražių šokio filmų konkursas šiemet sulaukė 25 dalyvių. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti pirmadienį.

Septynioliktus metus rengiamas festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ vyks gegužės 7–12 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Menų spaustuvėje ir sostinės prekybos centre „Europa“.

Festivalyje dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Danijos, Rusijos, Izraelio ir kitų šalių šokio trupės.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...