captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parodoje – vieno iš ryškiausių Lietuvos ekspresionistų darbai

Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje atidaryta paroda „Pranas Domšaitis (1880–1965). Nematyti kūriniai“. Parodoje eksponuojamos XX-ojo amžiaus pradžioje tapytojo sukurtos pastelės ir akvarelės iš Lietuvos dailės muziejuje saugomo dailininko kūrinių rinkinio.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Iš 665 P. Domšaičio kūrinių, saugomų Lietuvos dailės muziejuje, nuolatinėje ekspozicijoje P. Domšaičio galerijoje Klaipėdoje lankytojams pristatoma tik pusė menininko darbų. Galerija pirmą kartą Klaipėdoje eksponuoja tapytojo iki Antrojo pasaulinio karo sukurtus 39 pastelės ir akvarelės darbus. Juose – dailininko gimtinės peizažai, kelionės po Europą vaizdai, portretai, įvairios figūrinės kompozicijos.

„Akvarele P. Domšaitis pradėjo kurti gana anksti. Jau apie 19-uosius metus apie jį rašoma kaip apie jauną, talentingą akvarelistą, apie jo ypatingą liejimo techniką. O pastele jis labiau susidomėjo, kaip matome iš visos kūrybos, nuo praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio, kada keliavo per Balkanus į Turkiją. Ir tada įvertino pastelės galimybes“, – sako P. Domšaičio galerijos vadovė Kristina Jokubavičienė.

Kita svarbi dailininko kūrybos tema – kalnai. Parodoje eksponuojama Alpių peizažų kolekcija. Šie P. Domšaičio darbai atlikti pastele.

Anot ekspertų, iš Mažosios Lietuvos kilęs P. Domšaitis laikomas vienu ryškiausiu ekspresionistu lietuvių dailėje.

„Tai toks dailininkas, kuris tiek įvairių įtakų patyrė, tiek sukaupė patirties. <...> Iš tų lietuviškųjų savo šaknų jis atsinešė tam tikrą pasaulėjautą, tokią valstietišką, ir paskui apjungė tai dar ir su Pietų Afrikos ir tradicinio meno [įtakomis – LRT.lt]. Tokia ypatinga branda, kurią jis parodo savo kūryboje, tai yra tiesiog ypatinga vertybė“, – sako galerijos vadovė.

Su dar nematytais P. Domšaičio kūriniais jo vardo galerijoje Klaipėdoje galima susipažinti iki balandžio 23 dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...