captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pažaislio muzikos festivalį nušvies Niujorko „Metropolitan“ žvaigždės

Vienuolyne ant Taikos kalno (prie Kauno marių) birželį prasidedančio tradicinio tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio afišoje jau įrašytos ryškiausių pasaulio operos žvaigždžių pavardės. Jų pasirodymas festivalyje – bus išskirtinė dovana muzikos gurmanams, kurią rengia koncertinė agentūra „Medusa Concert“ ir XVIII Pažaislio muzikos festivalis.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vienuolyne ant Taikos kalno (prie Kauno marių) birželį prasidedančio tradicinio tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio afišoje jau įrašytos ryškiausių pasaulio operos žvaigždžių pavardės. Jų pasirodymas festivalyje – bus išskirtinė dovana muzikos gurmanams, kurią rengia koncertinė agentūra „Medusa Concert“ ir XVIII Pažaislio muzikos festivalis.

Anot šio projekto iniciatoriaus – Kauno miesto simfoninio orkestro vadovo Algimanto Treikausko, Pažaislyje rugpjūčio 11 d. koncertuos vienas garsiausių pasaulyje baritonų – Dmitrijus Chvorostovskis bei jo draugai, kuriuos jungia pasirodymai išskirtinėje Niujorko „Metropolitan“ operos scenoje.

Vienuolyno ansamblyje vasarą vyksiantį D. Chvorostovskio ir jo draugų koncertą, pasak organizatorių, pelnytai galima laikyti vienu didžiausių klasikinės muzikos renginių, kada nors buvusių Lietuvoje. Nes kartu su scenos grandu pasirodys pasaulyje gerai žinomos operos žvaigždės – Barbara Frittoli (sopranas), Stefano Secco ( tenoras) ir Ildaras Abdrazakovas. Koncerte dalyvaus Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, diriguos Konstantinas Orbelianas.

„Dmitrijus Chvorostovskis, kaip ir amerikietis dirigentas Konstantinas Orbelianas – jau pažįstami Lietuvos publikai iš koncertų su Kauno miesto simfoniniu orkestru. Drauge mes koncertavome ir užsienyje.

Beje, gegužę solistas Chvorostovskis atvyks kokiai savaitei į Kauną, kartu su mūsų orkestru įrašinės rusų kompozitorių operų plokštelę. Be to, sutarėm su viena amerikiečių kompanija, kad vasarą Kaune orkestras įrašinės Verdžio operą „Simon Bokanegro“ su tais atlikėjais, kurie paskui dalyvaus Pažaislio festivalio Gala koncerte“, – naujienų agentūrai ELTA apie artimiausius kūrybinius planus pasakojo Kauno simfoninio orkestro vadovas A. Treikauskas.

Žymaus baritono D. Chorostovskio kalendorius planuojamas trejiems metams į priekį, o gastrolių geografija itin plati. Jis pavergė klausytojų širdis Londone, Barselonoje, Edinburge, Niujorke, Milane, Maskvoje, Honkonge, Seule, Osle, Stambule, Jeruzalėje, taip pat – Australijoje. Solistas dažnai koncertuoja akompanuojant aukščiausio lygio orkestrams, bendradarbiauja su žymiais dirigentais, operos grandais. Pažymėtina ir tai, jog 49–erių aukštas, charizma spinduliuojantis žilaplaukis dainininkas yra patekęs į žurnalo „People“ gražiausių žmonių 50–tuką, kas itin reta tarp klasikinės muzikos atstovų.

Sankt Peterburgo Marijos teatro solistas (bosas), daugelio tarptautinių operos konkursų laureatas I. Abdrazakovas, vos 25–erių debiutavęs Milano „La Scala” scenoje, netrukus buvo kviečiamas į Niujorko „Metropolitan“, Londono „Covent Garden“, Paryžiaus „Opera Bastille“ ir kitas svarbiausias operos scenas. Impozantiško ir galingo balso dainininkas kasmet rengia solinius koncertus prestižinėse pasaulio salėse, akompanuojant geriausiems orkestrams, nuolat bendradarbiauja su žymiais dirigentais, tokiais, kaip Riccardo Muti, Valerijus Gergijevas, James Levine ir kitais. I. Abdrazakovas – dviejų „Grammy“ apdovanojimų laureatas (2011 m. – už albumą „Requiem“) ir tarptautinio operos konkurso „Oscar della lirica“ nugalėtojas, pelnęs „Geriausio pasaulio boso“ titulą (2012 m.).

Italė dainininkė B. Frittoli – šiandien laikoma vienu geriausių savo kartos lyrinių sopraųu pasaulyje. Baigusi studijas Milano konservatorijoje, daugelio tarptautinių operos konkursų laureatė karjeros olimpą pasiekė 1990–aisiais. Tarp įsimintiniausių B.Frittoli vaidmenų – Grafienė Almaviva „Figaro vedybose“ Feraroje, Dezdemona „Otele“ Zalcburgo festivalyje ir „Teatro Regio“ Turine, brandūs vaidmenys Vienos operoje ir Ravenos festivalyje bei „Covent Garden“ operoje. „Šilkiniu“ sopranu muzikos pasaulyje tituluojama dainininkė pelnytai laikoma elegancijos etalonu ir unikalaus krištolinio balso tembro savininke.

Tenoras S. Sekas dainininko karjerą pradėjo gastroliuodamas Italijoje ir už jos ribų, tačiau pirmas rimtas atlikėjo debiutas įvyko Džiuzepės Verdžio operoje „Falstaff”. Po šio pasirodymo solistas buvo pakviestas į „Teatro dell'Opera” Romoje, kur atliko tenoro partijas G. Puccini „Messa di Gloria“ ir H. Berliozo „Te Deum“ kūriniuose. Tame pačiame teatre didžiulės sėkmės pelnė ir dainininko sukurtas poeto Rodolfo vaidmuo G. Puccini operoje „Bohema“, sulaukęs audringų publikos ovacijų Parmos, Paryžiaus, Visbadeno ir kitų šalių teatro scenose bei festivaliuose. Pastaruoju metu solistas pasirodė prestižinėse scenose Monte Karle, Turine, Frankfurte ir Maskvos Didžiajame teatre. Šie pasirodymai bei gastrolės Sankt Peterburge su Parmos „Teatro Regio“ sulaukė itin gerų kritikų recenzijų, o išties išskirtinį publikos dėmesį dainininkas pelnė operoje „Simon Boccanegra”, kur scena dalijosi su garsiuoju Placido Domingo.

Dirigentas K. Orbelianas – puikiai žinomas akademinės muzikos pasaulyje. Gimęs 1956 m. San Franciske, armėnų emigrantų šeimoje, kaip sakoma – „gimė pianistu”, nes vos sulaukęs ketverių pradėjo lankyti fortepijono pamokas San Francisko konservatorijoje. Įgimtas talentas, atkaklumas ir užsispyrimas davė vaisių – šešiametis Konstantinas laimėjo J. S. Bacho fortepijono konkursą, o devynerių jau sugrojo savo pirmąjį solinį koncertą, 11–os debiutavo garsiame San Francisko operos teatre kartu su simfoniniu orkestru. Baigęs prestižinę „Juilliard School“ Niujorke, 1980–1990 m. sugrojo daugiau kaip 750 koncertų, akompanuojant Bostono, Detroito, San Francisko, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos simfoniniams orkestrams, „Maskvos virtuozams“ ir kitiems. K. Orbeliano atliekamas Aramo Chačaturiano koncertas fortepijonui pelnė „Geriausio metų įrašo“ apdovanojimą Didžiojoje Britanijoje.

Išskirtiniame Pažaislio muzikos festivalio koncerte dalyvausiantis Kauno miesto simfoninis orkestras išaugo iš 1988 metais įkurto Kauno kamerinio orkestro. Nuo 2000-ųjų orkestrui vadovauja Algimantas Treikauskas, orkestro vyriausiojo dirigento pareigas ėjo Pavelas Bermanas, Modestas Pitrėnas, šiuo metu – Imantas Resnis. Kauno simfoninis orkestras – neatsiejama savojo miesto bei šalies kultūrinio gyvenimo dalis. Jis groja Tarptautiniame jaunųjų muzikų, kompozitorių M.K.Čiurlionio E. Grygo, Pažaislio, „Iš arti“ muzikos festivaliuose, su kolektyvu mielai bendradarbiauja žymūs Lietuvos ir užsienio solistai bei dirigentai. Kauno miesto simfoninis orkestras koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Italijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Šveicarijoje), rengia koncertinius projektus, temines programas. Dvejus metus iš eilės Kauno miesto simfoninis orkestras sėkmingai dalyvavo didžiulio klausytojų susidomėjimo sulaukusiame Lietuvos televizijos projekte „Triumfo arka“. Šiam Kauno orkestrui teko garbė groti su pasaulinėmis legendinėmis grupėmis ir atlikėjais „The Scorpions“ ir „Electric Light Orchestra“, „Smokie“, Bonie Tyler, Chris Norman. 2012 aisiais orkestras surengė gastroles prestižiniame „Murten Classics” festivalyje Šveicarijoje, o sezoną pradėjo bendra programa su vienu žymiausių pasaulio baritonų D. Chvorostovskiu bei dirigentu K. Orbelianu.

Dar vienas Pažaislio festivalio koncerto, kuriame dainuos „Metropolitan“ operos žvaigždės, dalyvių – 1969 m. suburtas Kauno valstybinis choras. Profesoriaus Petro Bingelio vadovaujamų kauniečių choristų pasirodymai buvo gerai įvertinti Vengrijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Norvegijoje. Choras daugybę kartų koncertavo su žymiais pasaulio orkestrais. Devintajame dešimtmetyje užsimezgė itin vaisinga Kauno valstybinio choro ir legendinės asmenybės – lordo Jehudžio Menuhino kūrybinė draugystė: jo diriguojamas choras gastroliavo daugelyje pasaulio šalių, įrašinėjo kompaktines plokšteles.

ELTA primena, jog nuo 1996 metų kiekvieną vasarą unikaliame Pažaislio vienuolyne, Kauno ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių salėse, bažnyčiose, dvaruose ir įvairiose netradicinėse erdvėse vyksta tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis. Platus muzikos stilių bei žanrų spektras tapo vizitine šio gražaus įvykio kultūrinėje Lietuvos panoramoje kortele. Kasmet surengiama apie 40 renginių, iš kurių apie 10 – nemokami.

XXVIII Pažaislio muzikos festivalis vyks birželio 2–rugpjūčio 25 dienomis. Festivalyje dalyvaus muzikos atlikėjai iš įvairių pasaulio šalių – Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Olandijos, Pietų Korėjos, Rusijos, Slovakijos, Šveicarijos, Vokietijos, taip pat, – Lietuvos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...