captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvio fotografo T. Kazakevičiaus kadras – tarp geriausių pasaulyje

„Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų komisija atrinko lietuvio fotografo Tado Kazakevičiaus darbą „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“ tarp dešimties geriausių nuotraukų iš viso pasaulio Atvirojo konkurso portreto kategorijoje, skelbiama organizatorių pranešime spaudai.
T. Kazakevičiaus fotografija
T. Kazakevičiaus fotografija

2017-ųjų „Sony“ pasauliniams fotografijos apdovanojimams iš viso pateikta daugiau kaip 227 tūkst. nuotraukų iš 183 valstybių. T. Kazakevičius tapo vieninteliu atstovu iš Lietuvos, kurio nuotrauka pateko tarp dešimties portretinės kategorijos finalininkų. Konkurso dalyviai iš viso varžosi keturiose atskirose srityse – Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Studentų konkursuose.

Atrinkdami finalininkų nuotraukas vertinimo komisijos nariai ieškojo išsiskiriančio kadro, kuris geriausiai kiekvienoje iš dešimties Atvirojo konkurso kategorijų atspindėtų šiuolaikinės fotografijos tendencijas.

32-ejų T. Kazakevičius gyvena Vilniuje. Jis dirba reklamos ir grafino dizaino srityje, o fotoaparatą į rankas paėmė prieš devynetą metų. Lietuvis dažniausiai renkasi fiksuoti portretus ar dokumentinius kadrus bei yra tradicinės juostinės fotografijos gerbėjas.

„Tai portretinė vaikų, kurių vardai Ugnė, Dovydas ir Egidijus, fotografija, kurioje jie pozuoja kartu su jų mylimu šuneliu Meškiu vieną saulėtą vasaros popietę savo gimtojo namo kieme. Nuotrauka buvo padaryta Laumėnų kaime, Ukmergės rajone, 2016-ųjų liepos 16 dieną. Ši nuotrauka yra iš mano fotografijų ciklo „Tai, ko nebebus“, kuriame fiksuoju nykstančią Lietuvos provinciją, – teigia T. Kazakevičius. – Esu labai laimingas, kad viena iš mano mėgstamiausių metų fotografijų buvo atrinkta tarp šio konkurso finalininkų. Tai man labai daug reiškia.”

T. Kazakevičius varžysis dėl pagrindinio Atvirojo konkurso prizo ir naujausios skaitmeninės fotoįrangos. Šios kategorijos nugalėtojai paaiškės kovo 28 d. Iš atskirų kategorijų laimėtojų bus išrinktas vienas Atvirojo konkurso metų fotografas, kuris bus paskelbtas balandžio 20 d. ir kuriam atiteks 5 tūkst. JAV dolerių prizas.

Lietuvio fotografo darbas bus eksponuojamas kartu su kitais į finalą patekusiais ar tarp geriausiųjų atrinktais kadrais specialioje apdovanojimų ir Martino Parro parodoje, Londone, kuri vyks balandžio 21–gegužės 7 dienomis.

Tarp 50-ies geriausių Atvirojo konkurso kultūros kategorijos nuotraukų taip pat atrinkta Andriaus Venclovos nuotrauka „Šieno suvežimas“. „Mano draugas gyvena kaimelyje, kuris nutolęs 200 km į pietus nuo Sankt Peterburgo. Kasmet jis surenka šieno ožkoms. Jis sako, kad dabar laikyti ožkas nėra finansiškai naudinga, bet jam patinka kasmetis šieno suvežimo procesas. Nuotraukoje jis pavaizduotas su savo seserimi, kuri padeda pakrauti vežimą“, – apie savo nuotrauką pasakoja A. Venclova.

Visą finalininkų ir 50-ies geriausių nuotraukų sąrašas.

„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimai vyksta dešimtąjį kartą, juos organizuoja Pasaulio fotografijos organizacija. Kasmet šiuose apdovanojimuose išrenkamos geriausios nuotraukos iš viso pasaulio. Šįmet fotografai dėl geriausio titulo varžosi keturiuose konkursuose – Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Studentų. Kiekvienam konkursui pateiktus darbus anonimiškai vertina tarptautinė profesionalų komisija, kurios narius atrenka Pasaulio fotografijos organizacija.

Šiais metais apdovanojimuose daugiausia nuotraukų pateikta Profesionalų konkursui – 110 270. Atvirajam konkursui pateiktos 105 692 nuotraukos, Jaunimo konkursui – 11 634 nuotraukos.

Atvirojo konkurso ir nacionalinio apdovanojimo laimėtojai bus paskelbti kovo 28 d. Metų fotografai ir pagrindiniai kiekvieno konkurso laimėtojai bus paskelbti per oficialią „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų ceremoniją, kuri įvyks balandžio 20 d., Londone.

„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų profesionalų konkurso komisiją sudaro nepriklausomi fotografijos srities ekspertai, kuriuos atrinko Pasaulio fotografijos organizacija. Pagrindinis apdovanojimų rėmėjas nedalyvauja nuotraukų vertinimo procese.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...