captcha

Jūsų klausimas priimtas

Supažindins su Italijos karališkosios medžioklės tradicijomis

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai supažindina su kitų Europos šalių didikų rūmais ir jų tradicijomis.
valdovurumai.lt iliustr.
valdovurumai.lt iliustr.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai supažindina su kitų Europos šalių didikų rūmais ir jų tradicijomis.

Į Lietuvą atvyko Italijos architektas, restauratorius Marco Borella. Žymus paveldosaugininkas teigia, kad šiuo metu Italijoje itin populiarūs karališkosios medžioklės tyrinėjimai. Pavyzdžiui, taip atrasta, kad Lietuvos didžioji kunigaikštienė Bona Sforca iš Italijos į Lietuvą siuntėsi medžioklės šunis.

Lietuvos valdovų medžioklės plotai šiandien virtę miestų dalimi. Anot M. Borellos, ir Italijoje iš daugiau kaip 2 tūkst. išlikusių pilių ir rūmų tik 20 – buvusios karalių medžioklės rezidencijos. Kadaise pastatytos laukuose ar vidury miško, jos kaip ir Lietuvoje, vėliau apaugo gyvenvietėmis.

Paveldosaugininkas M. Borella sako, kad tik pastaraisiais dešimtmečiais susigriebta daugiau ištirti karališkosios medžioklės tradicijas. Kilmingųjų pramoga nunyko seniai – XVIII amžiuje, kai išpopuliarėjo šaunamasis ginklas. Paskutines teatralizuotas tauriųjų elnių medžiokles dar organizavo Savojos šeima tarpukariu. Šiandien Italijoje medžioklė draudžiama, išskyrus tuos atvejus, kai susidaro gyvūnų perteklius.

„Medžioklę Italijos karališkosiose rezidencijose buvo pamėgę ir kiti Europos valdovai. Pavyzdžiui, Šventosios Romos imperatorius Karolis V dažnai vykdavo medžioti į Mantują, šiaurinę Italijos dalį. To krašto kunigaikščiai Gonzagos augino šunis, kurių prašė visi Europos valdovai. Yra išlikęs ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Bonos Sforcos laiškas, kuriame ji prašo atsiųsti šių šunų medžioklei. Ji ir pati mėgo medžioti“, – sako M. Borella.

Susitikimas su Italijos karališkosios medžioklės tyrinėtoju ketvirtadienį Vilniaus paveikslų galerijoje bus vienas iš vakarų, kuriuose žymūs paveldosaugininkai, Lietuvos istorikų kvietimu, supažindina su kitų Europos šalių valdovų dvarais ir jų tradicijomis. M. Borella yra ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų konsultantas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...