captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jaunieji Lietuvos tapytojai atidaro parodą „Eurostandartai“

Balandžio 25 dieną VDA parodų salėje įvyks grupinės tapybos parodos „Eurostandartai“ atidarymas. Tai – jaunųjų Lietuvos tapytojų paroda, kurioje siekiama išreikšti jų bendrą poziciją aktualiais šiuolaikinės tapybinės raiškos, tapatybės, originalumo klausimais.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Balandžio 25 dieną VDA parodų salėje įvyks grupinės tapybos parodos „Eurostandartai“ atidarymas. Tai – jaunųjų Lietuvos tapytojų paroda, kurioje siekiama išreikšti jų bendrą poziciją aktualiais šiuolaikinės tapybinės raiškos, tapatybės, originalumo klausimais, rašoma pranešime spaudai.

Parodos dalyviai – Konstantinas Gaitanži, Agnė Jonkutė, Jonas Jurcikas, Eglė Karpavičiūtė, Jolanta Kyzikaitė, Alisa Mulina – tai ryškūs šiuolaikinio meno, jaunųjų  Lietuvos tapytojų kartos atstovai. Pačių menininkų inicijuojamoje ir kuruojamoje parodoje siekiama išreikšti jų bendrą poziciją aktualiais šiuolaikinės tapybinės raiškos, tapatybės, originalumo klausimais.

Eurostandartų sąvoka meniniame kontekste nėra oficialiai vartojama šiuolaikinei tapybai apibūdinti. Tačiau remdamiesi ja, parodos rengėjai skatina diskutuoti, kelti klausimus apie šiuolaikinės Vakarų Europos ir Lietuvos tapybos santykį, jo pobūdį: kokie ir kaip Vakarų Europos tendencijų aspektai paliečia lietuvių tapybą? Kodėl ir kaip šiuolaikinėje jaunųjų Lietuvos tapytojų kūryboje šie aspektai yra analizuojami ir permąstomi?

Patys tapytojai sako: „Kalbant apie tapybą, „standartas“ vartojamas kaip keiksmažodis, reiškiantis originalumo stoką. Ironiškai pasivadinę „eurostandartais“, mes reiškiame skeptišką požiūrį į „originalumo bet kokia kaina“ siekį. Mūsų nuomone, tai tėra pramanyta problema. Mes nebijome būti į kažką panašūs (šiais tapybos perprodukcijos laikais to išvengti neįmanoma), nors ir nesiekiame tokio panašumo”.

Projekto dalyviai neturi aiškaus bendro stiliaus arba kūrybos standarto. Kiekvienas tiek pat lengvai gali būti susietas su užsienio menininkais, tiek ir vienas su kitu. Taigi, ar yra kažkokia tikrovė, kažkoks bendras vardiklis už interpretatorių vaizduotės žaismo? Paroda – tai kvietimas diskusijai, bandant apibrėžti autentiškumo bei tapatybės dabarties Lietuvos tapyboje sampratas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...