captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Marcinkus: „Kai nori filmo, bet neturi pinigų, darai bet ką“

Šių metų „Sidabrinei gervei“ nominuoto trumpametražio filmo „Ekspermenas“ režisierius, taip pat filmo „Valentinas vienas“ bendraautorius Ričardas Marcinkus nežiūri kino teatruose kvailų amerikietiškų komedijų, tačiau mano, kad žodžiai „populiarus“ ir „geras“ yra tarpusavyje suderinami.
Filmo „Ekspermenas“ kadras, LIKA nuotr.
Filmo „Ekspermenas“ kadras, LIKA nuotr.

Šių metų „Sidabrinei gervei“ nominuoto trumpametražio filmo „Ekspermenas“ režisierius, taip pat filmo „Valentinas vienas“ bendraautorius Ričardas Marcinkus nežiūri kino teatruose kvailų amerikietiškų komedijų, tačiau mano, kad žodžiai „populiarus“ ir „geras“ yra tarpusavyje suderinami.

Režisierius R. Marcinkus, kurio trumpametražiai filmai „Pravalas“ ir „Game over“ rodyti tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“, pats ne vienerius metus dirbo operatoriumi televizijoje.

„Bet šiuo metu esu įsimylėjęs kiną ir noriu būti jam ištikimas. Televizija – sūrainis. Greitai pagamini, greitai suvalgai, greitai pamiršti, kad valgei, dar ir nebrangiai kainuoja. O kinas – kaip didkepsnis. Užsisakius jo reikia gerokai ilgiau laukti, jis daug brangesnis, bet  suvalgęs ilgai jauti sotumo jausmą“, – teigia R. Marcinkus.

Komedija „Valentinas vienas“ šiuo metu laukia Lietuvių kino akademijos (LiKA) narių verdikto, o kino gerbėjų jau yra įvertintas. Autoriai gali džiaugtis žiūrimumo rekordais, uždirbtu pelnu.

„Filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas turi labai gerą uoslę. Jau beveik tampa taisykle, kad jei Žilvinas kuria filmą – jis bus sėkmingas, bent jau komerciškai, t.y. negulės lentynoje, o jį pažiūrės daug žiūrovų, – įsitikinęs R. Marcinkus. – Manau, kad viena sėkmės priežasčių yra tai, kad filmas pasirodė reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje. Kino teatrų žiūrovams reikėjo tokio žanro filmo su lietuviškais aktoriais. Kita priežastis - aktorių vaidyba bei situacijos. Neveltui šis filmas privertė nusišypsoti ne vieną žiūrovą, o keli ir garsiai juokėsi.“

Paklaustas apie „popsą“ kine režisierius pabrėžia, kad filmai yra kuriami, idant juos žiūrėtų. Jei filmas suranda žiūrovą – nebesvarbu, koks jo žanras. Puikaus filmo pavyzdžiu jis pateikia didžiulį įspūdį palikusią prancūzų juostą „Neliečiamieji“, kurioje labai paprastai ir nebanaliai papasakota dviejų skirtingų žmonių istorija.

Filme „Ekspermenas“ nusifilmavo puiki aktorių komanda: Josifas Baliukevičius, Šarūnas Puidokas, „Sidabrinės gervės“ laureatas Marius Repšys, „Auksinio scenos kryžiaus“ savininkė Toma Vaškevičiūtė, Severija Janušauskaitė. R.Marcinkaus iniciatyva filme taip pat įsiamžino bene populiariausi Lietuvos atlikėjai – Mantas Jankavičius ir Marijonas Mikutavičius.

Vienas jų vaidina floristą, kitas – benamį.

Ar Mantas ir Marijonas filmuotis „Ekspermene“ buvo pakviesti vien dėl populiarumo? „Visų pirma norėjau, kad šie žmonės įkūnytų tam tikrus personažus. Manau, jiems puikiai pavyko. Antra – populiarumas. Kai nori nufilmuoti filmą ir tam neturi pinigų, darai bet ką, kad jų gautum, – prisipažįsta režisierius. – Jei paskambinęs rėmėjams pamini kelis žinomus žmones, kurie kadre galės atsigerti jų mineralinio ar suvalgyti gabalėlį picos, bent esi išklausomas iki galo. O kartais ir pasiseka. Mums pavyko susirasti rėmėjų. Į filmą integravome keletą  produktų. Iš tiesų, mes iš to pasidarėme didžiulius pinigus, bet nei Mantas, nei Marijus apie tai nieko nežino“, – juokauja R. Marcinkus, patikindamas, kad visi aktoriai „Ekspermene“ vaidino nemokamai. – Lietuvoje aktoriai labai geranoriški jauniems kino kūrėjams. Ypač kai tai – mažabiudžetinis arba nebiudžetinis filmas. Man labai pasisekė, kad turėjau garbės dirbti su puikiais aktoriais, iš kurių daug pasimokiau.“

Apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2013“ vyks Teatro arenoje (Vilnius), gegužės 11 d.

Ceremoniją tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...