captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pristatyti skulptūros laisvės kovoms įamžinti Lukiškių aikštėje modeliai

Vilniaus Karininkų Ramovėje visuomenei demonstruojami konkursui pateikti skulptūros laisvės kovoms įamžinti Lukiškių aikštėje modeliai. Privatus „Vyčio“ labdaros fondas skulptūrą savo lėšomis tikisi pastatyti iki 2018-ųjų vasario 16-os dienos Valstybės Atkūrimo 100-ečiui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Prieš keletą metų Kultūros ministerija iniciavo konkursą tokiam monumentui sukurti, tačiau darbai nuvylė ir konkursas anuliuotas. Tad pastatyti skulptūrą Lukiškių aikštėje ėmėsi privatus Vyčio paramos fondas, kurio idėją remia daugiau kaip šimto garsių Lietuvos žmonių visuomeninis komitetas, vadovaujamas prezidento Valdo Adamkaus.

„Tai buvo netgi ne mūsų, o visuomeninių organizacijų iniciatyva. Dar 2015 metais 14 patriotinių organizacijų kreipėsi į prezidentę, į premjerą, miesto merą ir kultūros ministrą, kad Lukiškių aikštėje būtų pastatytas simbolis. Vytis, kuris būtų atpažįstamas, kuris būtų žinomas, kad jis būtų savotiškas paminklas visiems žuvusiems už Lietuvos laisvę“, – teigia „Vyčio“ paramos fondo pirmininko pavaduotojas Vilius Kavaliauskas.

Daugiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...