captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paveikslas grįžo į Šv. Jurgio bažnyčią

Po daugiau kaip 60-ies metų į Šv. Jurgio kankinio bažnyčią Kaune grįžo stebuklingasis Švenčiausios Mergelės Marijos Maloningosios Motinos paveikslas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Po daugiau kaip 60-ies metų į Šv. Jurgio kankinio bažnyčią Kaune grįžo stebuklingasis Švenčiausios Mergelės Marijos Maloningosios Motinos paveikslas.  

Menotyrininkai sako, yra dokumentų, kuriuose užrašyti prie paveikslo patirti stebuklai – dažniausia išgijimai. 

Malonėmis garsus Dievo Motinos paveikslas tapytas stebuklingosios Čenstakavos ikonos pavyzdžiu.

„Nutariau sugrąžinti paveikslą mūsų broliams pranciškonams, kad toliau tikintieji galėtų Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje jį garbinti“, – teigė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

„To paveikslo sugrįžimas yra tarsi nauja sėja: žinom, kad žemdirbiai per šv. Jurgį jau išveda gyvulius į ganyklas, prasideda sėja, žemės darbai. Mums tai tarsi užduotis pradėti dvasinės žemės įdirbį“, – aiškino brolis  kun.  Astijus Kungys OFM.

Nėra duomenų, kaip paveikslas atsirado pas brolius pranciškonus. Manoma, kad Šv. Jurgio kankinio bažnyčią jis puošė jau XVII amžiaus pradžioje.

Paveikslas, menotyrininkai sako, išsiskyrė brangakmenių, ypač perlų gausa. Jis dingo maždaug 1950-aisiais, kai bažnyčią uždarė sovietai.

„Reikėtų dėkoti kunigui Algimantui Kajackui, kuris savo laiku (1978-aisiais) surado šv. Antano Paduviečio bažnyčioje drobę. Ji buvo kaip skuduras, gulėjo ant žemės, bet jį parsinešė, sutvarkė ir tas paveikslas ilgai kabėjo klierikų kambary“, – pasakojo menotyrininkė Laima Šinkūnaitė.

Kauno arkikatedroje bazilikoje paveikslas saugotas nuo 2001-ųjų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...