captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje Wagnerio muzika skambės visą savaitę

Pasaulis šiemet mini du šimtąsias kompozitoriaus Richardo Wagnerio gimimo metines. Ta proga Nacionalinis operos ir baleto teatras parengė Wagnerio muzikos savaitę.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pasaulis šiemet mini du šimtąsias kompozitoriaus Richardo Wagnerio gimimo metines. Ta proga Nacionalinis operos ir baleto teatras parengė Wagnerio muzikos savaitę.

R. Wagnerio savaitė prasidės pagal jo muziką pastatytu baletu „Tristanas ir Izolda“. Dar tik prieš gerą pusmetį įvykusi premjera, pasak Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovų, paskatino į vieną vietą surinkti visus Wagnerio spektaklius Vilniuje. Juolab, kad prieš mėnesį teatro sceną išvydo dar viena Wagnerio premjera – opera „Lohengrinas“, praneša LRT televizijos naujienų laida „Panorama“.

„Tiek Wagnerio teatre vienu metu nėra buvę. Tokia koncentracija. Tai yra neišpasakytas išbandymas mūsų teatro trupei, ypatingai orkestrui, nes vienaip ar kitaip, jeigu žiūrėsit datom, tai 19 ir 20 dienomis „Tristanas ir Izolda“, „Valkirija“. Tai yra didžiulės simfoninės drobės ir įveikt jas iš tikrųjų ypatingai sudėtinga“, – sako Nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kevišas.

Organizacija UNESCO šiuos metus yra paskelbusi Wagnerio metais. Prieš kiekvieną spektaklį Nacionaliniame operos ir baleto teatre vyks susitikimai su kūrėjais ir pokalbiai apie kompozitorių ir jo kūrinius.

„Wagneris tai nėra vien tik ritmas, natos arba žodžiai, tai yra kažkas daugiau. Todėl jį yra labai sunku atlikti. Tai yra intelektas, tai yra emocija, tai yra vokalinė technika, orkestro meistriškumas, tai yra sintezė visko. Todėl Wagneris ir yra sunkus“, – sako sopranas Sigutė Stonytė.

Spektaklius diriguos Modestas Pitrėnas, Robertas Šervenikas ir Martynas Staškus. Operose „Valkirija“ ir „Skrajojantis olandas“ dainuos daugiausia Vokietijos teatruose dirbantis solistas Almas Švilpa.

Wagnerio savaitė – puiki proga išvysti, kaip įvairiai galima statyti Wagnerio operas. Režisierius Eimuntas Nekrošius „Valkirijos“ kūrėjas, „Skrajojantį olandą“ režisavo italė Francesca Zambello, „Lohengriną“ Vilniuje pastatė latvis Andrejas Žagaras.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...