captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Garsas“ išties raudoną kilimą Berlyno festivalio žvaigždėms

Kino centras „Garsas“, kurį prestižinis kino teatrų tinklas „Europa cinemas“ kartu su partneriu Filmneweurope.com išrinko 2013 m. balandžio mėn. Europos kino teatru, publikai parengė 20-ies filmų iš 11-os skirtingų šalių programą festivalyje „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kino centras „Garsas“, kurį prestižinis kino teatrų tinklas „Europa cinemas“ kartu su partneriu Filmneweurope.com išrinko 2013 m. balandžio mėn. Europos kino teatru, publikai parengė 20-ies filmų iš 11-os skirtingų šalių programą festivalyje „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.

Programoje žiūrovai ras naujausius Europos šalių ir Lietuvos kino kūrėjų darbus, pelniusius tarptautinį publikos ir kino kritikų pripažinimą.

Festivalio metu bus pristatytos trys programos: vaikų ir jaunimo programa „Pažadinti žvilgsniai“, pagrindinė programa „Kinas, keičiantis mus“ bei šių metų naujovė – komedijų programa „Mirti negalima juoktis“.

Festivalio atidarymo metu žiūrovai taip pat turės galimybę susitikti su filmų „Mama, aš tave myliu“ („Mammu, es tavi milu“, Latvija, 2013), „Mona“ („Mona“, Latvija, 2012), „Emigrantai“ (Lietuva, 2012) kūrybinėmis grupėmis, užsienio šalių ambasadų ir kultūros institutų atstovais.

Vaikų ir jaunimo programoje – jautrus žvilgsnis į kasdienybę

Festivalio vaikų ir jaunimo programa „Pažadinti žvilgsniai“ jauniesiems žiūrovams ir jų tėveliams pristatys visai šeimai tinkančius, tačiau rimtomis ir aktualiomis temomis kalbančius filmus. Pasak kino centro „Garsas“ kino programų koordinatorės Otilijos Kerbelytės, šios programos puošmena galime laikyti 2013 metų Berlyno kino festivalio vaikų ir jaunimo programos „Grand Prix“ prizo laimėtoją latvių filmą „Mama, aš tave myliu“ (rež. Janis Nordas).

Festivalio organizatoriai teigia, kad filmo kūrėjus parodyti savo darbą festivalio metu įtikinėti teko labai ilgai. Dėl šio latvių filmo platinimo derasi daugelis  Lietuvos kino platintojų, tačiau platinimo teisių įsigyti kol kas nepavyko nė vienam.

„Kūrėjai šiame filme labai jautriai ir lyriškai pažvelgia į kasdienines paauglių problemas, į santykius su tėvais. Išvengdami tokios tematikos filmams dažnai būdingo perdėto dirbtinio dramatizmo ir konfliktų užaštrinimo, filmo kūrėjai atskleidžia paauglio pastangas savarankiškai spręsti problemas, melo sukuriamas beviltiškas situacijas ir išbandymus, kuriuos tenka įveikti, siekiant atstatyti subyrėjusius santykius šeimoje“, – pristatydama latvių filmą pasakojo O.  Kerbelytė.

Filmo „Mama, aš tave myliu“ kūrybinė grupė bei pagrindinis aktorius Kristofers Konovalovs savo vizitu ketina pagerbti ir festivalio atidarymą. Svečiai iš Latvijos pristatys filmą bei bendraus ir diskutuos su žiūrovais.

Pagrindinė programa žiūrovams žada Lietuvoje dar nematytus kino filmus

Festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ žiūrovams pristatys unikalią galimybę Lietuvoje išvysti Latvijos kūrėjų darbą „Mona“ (rež. Inara Kolmane), kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka garsus lietuvių aktorius Saulius Balandis.

„Filmas buvo statomas net septynis metus, tačiau tiek laukti šio šedevro buvo tikrai verta. Tai yra moderni ir paslaptinga šių dienų pasaka, vadinama vienu gražiausiu ir vizualiai įspūdingiausių latvių filmų, su puikiai siužetą papildančiu garso takeliu ir meistriškai sumegzta drama“, – apie filmą pasakojo festivalio kino programų koordinatorė.

Vaizdo ir neįprastų istorijų šventę žiūrovams pateiks ir kiti pagrindinės festivalio programos „Kinas keičiantis mus“ filmai. Pasak O. Kerbelytės, prancūzų mistinė drama „Mortem“ („Mortem“, Prancūzija, 2010) bei ispanų drama „Nuo tavo lango, prie manojo“ („De tu Ventana a la Mia“, Ispanija, 2011) yra reti desertai tikriems kino gurmanams.

Kino programų koordinatorė pažymėjo, jog nebus užmiršti ir lietuvių kino gerbėjai. Žiūrovus džiugins ne tik naujausi lietuvių režisierių darbai „Balionas“ (rež. Bernardas Andriušis) ir „Emigrantai“ (rež. Justinas Krisiūnas), bet ir susitikimas su pastarojo filmo kūrybine grupe.

Nuo balandžio 21 d. kino centras „Garsas“ žiūrovus kvies į programą, skirtą Nacionalinės premijos laureato Kosto Smorigino 60-ečiui, kurioje bus rodomas filmas „Virto ąžuolai“ (rež. G. Lukšas), kuriame K. Smoriginas debiutavo, kaip kino aktorius, bei tragikomedija „Atsiprašau“ (rež. V. Žalakevičius).

„Mirti negalima juoktis“ programa žiūrovus linksmins universaliu humoru

O. Kerbelytės teigimu, festivalio komedijų temų amplitudė gana plati – nuo šeimyninių dramų ir vestuvių organizavimo iki NATO amerikiečių karių nuotykių mažame Rumunijos kaimelyje.

„Norėjome, jog atėjęs į filmą žiūrovas brauktų juoko ašaras bei išeitų pailsėjęs ir su geromis emocijomis. Komedijų programai ieškojome filmų, kurie būtų universalūs ir artimi mūsų žiūrovo širdžiai, tad nieko nuostabaus, jog didžiąją dalį programos sudaro netolimų kaimynų rumunų, slovakų bei skandinavų filmai“, – sako kino centro „Garsas“ direktorė Genė Pučinskienė.

Festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ prasidės balandžio 19 d. ir tęsis iki 25 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close