Kultūra

2017.01.06 21:39

„Aukso vainikais“ apdovanoti geriausi tautodailininkai

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.06 21:39

Jonavoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2016 metų liaudies meistrai. Jiems įteikti simboliniai „Aukso vainikai“.

„Aukso vainikas“ – tautodailininkų aukščiausio įvertinimo simbolis. Vertinimo komisijos pirmininkė sako, kad pretendentai į geriausiųjų vardą buvo stiprūs kaip niekada.   

Geriausiu vaizduojamosios dailės meistru pripažintas Saulius Lampickas. Geriausio taikomosios liaudies dailės meistro vardas atiteko tautinių kostiumų audėjai Rimai Vitaitei.

„Savijauta tokia keista, aišku, dalyvauju jau 11 metų, na, turėjo kažkada ta diena išaušti. Daug įdėta darbo, smagu ir ateityje žadu toliau kurti“, – tikina laureatas S. Lampickas.

„Labai nustebau, nes jaučiuosi dar nepasiekusi liaudies meno aukštumų, bet tikiu, kad tautinis kostiumas įeina į mūsų gyvenimą, esu pasiryžusi jį toliau turtinti, gražinti ir turiu labai daug svajonių tautinio kostiumo atžvilgiu“, – planais dalijasi laureatė R. Vitaitė.  

„Aukso vainiku“ pasipuošė ir kryždirbys Raimundas Blažaitis.

„Kryžius turi būti toks, kad pro jį praėjus norėtųsi kepurę nusiimti. Kryžius turi būti papuoštas, turi būti skulptūra ant jo, o šiaip stališką kryžių gali ir bet koks diedukas padaryti. Aš stengiuosi, kad kryžius turėtų savo svorį“, – teigia R. Blažaitis.

Šiemet parodoje demonstruojamos įspūdingos skulptūros. Įdomi ir raštuotų pirštinių kolekcija. Tarp regioninių parodų laimėtojų pateko ir keramikos, kalvystės, juvelyrinių dirbinių, taikomosios medžio drožybos meistrai.

„Pamatėme aukšto lygio šiuolaikišką tautodailę, kurioje nėra kažkokios imitacijos. Tai nėra komerciniai pavyzdžiai, nenuslystama į paviršutiniškumą, į madas, o tiesiog stengiamasi išlaikyti, kas yra savita, būdinga  Lietuvos tautodailei ir kartu palikti kažką savo, kad matytume, jog tai šių dienų kūrinys“, – sako vertinimo komisijos pirmininkė Lijana Natalevičienė.  

Geriausi liaudies meistrai vainikuoti jau dvyliktą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt